Meghalt a téli olimpiák történetének legkülönlegesebb bajnoka

2022. 12. 30.

Véres leszámolás, eszméletvesztés: egymásnak esett két orosz sztársportoló

Érthetetlen, mit csinál egymással az utóbbi hetekben Oroszország két legjobb férfi sífutója.

2022. 05. 26.

Most már hivatalos: ugyanolyan távon versenyeznek mostantól a női és férfi sífutók

Az ősszel rajtoló szezonban vezetik be az újítást.

2022. 03. 04.

Visszavonul a pekingi téli olimpián három aranyérmet nyerő legendás sífutó

A norvég Therese Johaug ott fog utoljára versenyezni, ahol először lett világbajnok.

2022. 03. 01.

Norvégia törli a sífutó-világbajnokságot, ha a nemzetközi szervezet engedi az oroszok részvételét

Az orosz versenyzők már úton vannak Norvégia felé, a csütörtökön kezdődő vb-re.

2022. 02. 25.

Ez a sportági szövetség már minden oroszországi versenyt lemondott

A nemzetközi szövetség egyelőre vizsgálja annak a lehetőségét, hogy a versenyek más helyszíneken lebonyolíthatók-e.

2022. 02. 20.

Lefagyott egy finn sífutó pénisze a pekingi hidegben

Legjobban akkor fájt neki, amikor a célba érés után elkezdték kiolvasztani a dermedt testrészt.

Harmadik aranyérmét nyerte a téli olimpián a norvég sífutó

Therese Johaug nagy fölénnyel győzött a szabadstílusú 30 kilométeres szám döntőjében.

2022. 02. 19.

Kónya Ádám 55. lett, az ötszörös olimpiai bajnok feladta a lerövidített sífutóversenyt

Az orosz Alekszandr Bolsunov a harmadik aranyérmét nyerte Pekingben.

Halasztották és lerövidítették a magyar sífutó versenyét a téli olimpián

A rossz időjárási körülmények miatt került sor a módosításra.

2022. 02. 18.

Begyulladt Achilles-ínnal a lábában indul a magyar sífutó az olimpia leggyilkosabb számában

Egy igazi túlélőpróba vár Kónya Ádámra szombaton Pekingben.

2022. 02. 17.

Visszavonult a téli olimpián doppingoló ukrán sífutó

A 34 éves sportoló levett mintájában anabolikus szteroid és serkentő szer nyomaira is bukkantak, ezért az edzésektől is eltiltották az ötkarikás játékokon.

2022. 02. 16.

Pályafutása ötödik olimpiai aranyérmét nyerte a norvég sífutó

Johannes Hösflot Klaebo már a negyedik érmét szerezte meg a pekingi játékokon.

Német örömmámor az elképesztő pekingi fagyban

A sífutók női klasszikus stílusú csapatsprintjében a német kettős a végére sem fáradt el, bírta a szoros befutót, így megérdemelten diadalmaskodott.

2022. 02. 15.

Eltévedt az első kanyarban, így lemaradt az aranyéremről a norvég síző – videó

A norvég Magnus Riiber a hibája után csak a hetedik helyen ért célba a téli olimpia észak összetett versenyében.

2022. 02. 11.

Kónya Ádám 80. lett a sífutók 15 kilométeres klasszikus stílusú versenyében a pekingi téli olimpián

A finn Iivo Niskanen komoly fölénnyel nyerte meg a versenyt.

2022. 02. 10.

Pénteken először lép jégre az olimpiai címvédő magyar váltó Pekingben

Fontos nap előtt állnak rövidpályás gyorskorcsolyázóink a téli játékokon, Kónya Ádám ismét havon sífutásban.

Térdműtét, koronavírus és késve érkezés után végigcsinálta a 10 km-t a magyar sífutó

Pónya Sára felkészülése tele volt megpróbáltatással, de így is helyt állt az olimpián.

2022. 02. 08.

Kónya Ádám 72. lett a sífutók szabadstílusú sprintversenyében a pekingi téli olimpián

A magyar versenyző elindul majd 15 kilométeren, illetve a tömegrajtos szabadstílusú 50 kilométeren is ott lesz a mezőnyben.