Sport

tokiói olimpia

2022. 08. 17.

Letartóztatták a tokiói olimpia szervezőbizottságának vezetőségi tagját

A 78 éves Takahasi Harujuki kenőpénzt fogadott el az egyik ruhaipari cégtől, amely később megnyerte a japán olimpikonok formaruhájáért kiírt pályázatot.

2021. 10. 08.

Lőrincz Viktor legyőzője megválik a tokiói olimpiai aranyérmétől

A kötöttfogásúak 87 kilogrammos kategóriájának első helyezettje Ukrajna egyetlen tokiói aranyát szerezte meg a nyáron, de most árverésre bocsátaná az érmét.

2021. 10. 06.

Terhesen nyert olimpiai ezüstérmet a brit kerékpáros

A 27 éves bringás a közösségi oldalán egy képet közölt, amelyen egy ultrahangos lelettel látható, majd hozzátette, hogy a tokiói olimpia idején már várandós volt.

2021. 09. 10.

Eltörte a csuklóját az olimpiai ezüstérmes bringás, így vége a szezonjának

A 2017-es Giro d'Italia győztese egy kanyarodó autónak ütközött edzés közben, és eltörte a jobb csuklóját.

2021. 08. 20.

A parasportolók is büszkeséget hoznak Magyarországnak

Az augusztus végén kezdődő paralimpián Szabó László legalább 15 érmet vár a magyar sportolóktól.

2021. 08. 17.

Aranyat érnek az állami milliárdok

A 2010 előtti időszakhoz képest sokszorosára nőtt a sport állami finanszírozása, és ez sokat lendített a sportolók körülményein a felkészülés idején.

2021. 08. 02.

Fantasztikus játékkal jutott a negyeddöntőbe a női kézicsapat - galéria

Az elődöntőbe jutásért az Európa-bajnok Norvégiával játszik majd a magyar csapat szerdán.

A birkózó Lőrincz Viktor kirgiz ellenféllel kezd az olimpián

A BHSE 31 éves Európa-bajnoka az Ázsia-bajnokságon háromszoros ezüstérmes riválist kapott ellenfeléül a 87 kilósok között.

2021. 07. 19.

Az amerikai kosarasok a vb-címvédőt győzték le az utolsó felkészülési meccsükön

Gregg Popovich tanítványai Spanyolország csapatát verték meg a Las Vegasban rendezett összecsapáson.

2021. 07. 16.

Djokovic döntött, hogy ott lesz-e a tokiói olimpián

A 34 éves sztárteniszező wimbledoni sikere után még nem nyilatkozott tokiói szerepléséről, de most megtette.

2021. 07. 15.

Kikapott az amerikai női kosárválogatott

A Las Vegasban rendezett meccsen az észak-amerikai liga (WNBA) legjobbjai megverték az olimpiára készülő amerikaiakat.

2021. 07. 14.

A spanyol kosárválogatott veteránja megmutatta, hogyan kell védekezni majd az olimpián - videó

Gőzerővel készülnek a spanyol kosarasok az olimpiára, és az többszörös NBA-bajnok játékos, Pau Gasol az edzésen tanította a fiatalabb csapattársait a helyes védekezésre.

2021. 07. 13.

Az olimpiai falut dicséri a magyar csapatvezetés

A japánok precizitását jól mutatja, hogy mindössze két WC-kefe hiányzott, és csupán egyetlen kulcs nem működött a 18 ezer ágyas olimpiai faluban.

Egy olimpiai bajnok tornász bukott meg a doppingvizsgálaton az olimpia előtt

A 27 éves ukrán versenyző az olimpiai érmek mellett világbajnoki címet is szerzett már, de most kihagyja az ötkarikás játékokat.

Tiltakoznak Thomas Bach hirosimai látogatása ellen

A Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnökének a hirosimai látogatását ellenzők petícióját mintegy tizenötezren írták alá.

Az NBA egyik legjobb játékosának dobását gyönyörűen blokkolta az ausztrálok játékosa - videó

Az amerikaiak elleni győztes meccs végjátékában az ausztrál Matisse Thybulle fantasztikusan védekezett az amerikai Kevin Duranten.

A kanadaiak Grand-Slam-győztes sztárteniszezője a koronavírus miatt nem indul az olimpián

A világranglistán ötödik észak-amerikai játékos a legújabb azoknak a sztároknak a sorában, akik visszaléptek a játékoktól.

2021. 07. 08.

A dobogón az úszók nem nyilváníthatnak véleményt a tokiói olimpián

A Nemzetközi Úszószövetség elnöke szerint a medencében továbbra is csak a sportnak van helye, és ugyanez a helyzet az éremátadásnál is.