Félbeszakadt Babos Tímea meccse a budapesti tenisztornán

BABOS Tímea
Babosék búcsúztak párosban a budapesti challenger-tornán
Babos Tímea és az osztrák Julia Grabher mérkőzése sötétedés miatt félbeszakadt a Római Teniszakadémián zajló, 115 ezer dollár (45,4 millió forint) összdíjazású salakpályás női challenger-torna első fordulójában, hétfőn. Korábban Gálfi Dalma szoros meccsen esett ki.

A szabadkártyás Babos Tímea (311.) rögtön elveszítette adogatójátékát, és innen már csak kapaszkodni tudott, végül 6:3-mal lett az első szett a világranglistán 99. osztrák játékosé. Babos brékkel nyitotta a második játszmát, majd 2:2-nél az összecsapás félbeszakadt, és majd kedden folytatják.

Babos Tímea kedden még továbbjuthat Forrás: MTI/Kovács Tamás

Gálfi Dalma korábban két játszmában kikapott az amerikai Emma Navarrótól az első fordulóban.

A világranglistán 91. magyar játékos rosszul kezdett, 0:3 után azonban egyenlített, 6:5-nél már vezetett, ám végül rövidítésben elbukta az első szettet. A folytatásban az amerikai játékos - aki 132. a ranglistán - ismét 3:0-ra elhúzott, s bár Gálfi innen még felzárkózott 5:5-re, majd 6:6-ra, az újabb rövidítést is elbukta. A meccs 1 óra 54 percig tartott.

Rajtuk kívül még hazai részről a második kiemelt Bondár Anna (52.), valamint a nyolcadikként rangsorolt Udvardy Panna (83.) és Jani Réka (104.) alanyi jogon, míg Szabanin Natália (287.), Stollár Fanny (451.) és Stolmár Rebeka (606.) szabadkártyával kapott helyet a főtáblán.