A tavalyi döntősök összecsapásán az éllovas Szombathely 95-89-re győzött a Körmend otthonában a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A harmadik negyed közepéig a körmendieknél volt az előny, ám ekkor utolérte ellenfelét a Falco, és a negyedik játékrészt döntetlenről várták a csapatok.

Az utolsó 10 perc, különösen a hajrá a vendégeknek sikerült jobban és egy egypontos különbségnél dobott utolsó perces tripla el is döntötte a találkozót. Így a két csapat szezonbeli első összecsapásán is győzni tudott a címvédő azok után, hogy az előző idény fináléjában 3-2-es összesítéssel lett bajnok.

Perl Zoltán és Ferencz Csaba ezúttal is sokszor megtalálta egymást a pályán Fotó: Koncz Márton - Origo

A meccs legeredményesebb játékosa a szombathelyiek amerikai légiósa, Matthew Tiby volt 25 ponttal (és 12 lepattanóval). A Falco 12/1-es győzelmi mutatóval áll, a Körmendnek 6/6-os a mérlege, legutóbbi három találkozóját elveszítette.

A Sopron a vendég Kecskemét elleni sikerével a 12. mérkőzésén a nyolcadik győzelmét aratta, sorozatban a negyediket.

A Szedeák-Atomerőmű összecsapáson minimális különbség döntött a vendégek javára.

Eredmények, férfi NB I:
Egis Körmend - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 89-95 (24-18, 28-30, 20-24, 17-23)
DEAC-Budapesti Honvéd Sportegyesület 71-59 (21-19, 12-8, 18-17, 20-15)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Atomerőmű SE 71-72 (26-24, 13-18, 16-17, 16-13)
Sopron KC - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 83-70 (28-21, 26-14, 18-19, 11-16)
Zalakerámia ZTE KK - MVM-OSE Lions 82-60 (18-16, 23-21, 23-10, 18-13)

Töltse le az Origo Sport applikációt és kövesse élőben a labdarúgó-világbajnokság eredményeit!