Az Újpest jégkorong-csapata az utolsó harmadot megnyerte ugyan két góllal Bukarestben a Steaua vendégeként a MOL Liga pénteki játéknapján, ez azonban csak az eredmény kozmetikázásához volt elegendő, lévén a harmadik harmad megkezdésekor a magyar csapat már 5-0-s vesztésre állt.

MOL Liga:
Steaua Bucuresti - Újpest 6-3 (3-0, 2-0, 1-3)
Geru (04:38, 54:49), Timaru (07:01, 14:00), Pisarenko (20:20), Georgescu (23:02), illetve Berta (41:09), Borbás (48:49), Virág (53:28)

Az utolsó harmadban Virág Csaba gólját követően nem megészen másfél percig élt a remény, hogy a Steauát nagyon elengedő Újpest esetleg vissza tud jönni ötgólos hátrányból, ekkor azonban Geru megszerezte második gólját, eldöntve ezzel az összecsapást.

Miskolci Jegesmedvék - Gyergyószentmiklós 2-4 (1-0, 1-0, 0-4)
Popovics (13:27), Láda (39:59), illetve Franc (47:59), Chernis (48:26), Borsos (52:48), Nagy (59:57)

Miskolcon a sereghajtó hazai együttes a gyergyószentmiklósi Progymet fogadta, és nem kis meglepetésre 2-0-ra vezetett is az utolsó játékrész megkezdése előtt. A harmadik harmadban aztán összekapta magát a vendégcsapat, és öt percen belül megfordította az összecsapást, a hajrában pedig Nagy Levente üres kapus gólja magabiztossá is tette a vendéggyőzelmet.

HC Csíkszereda - Dunaújvárosi Acélbikák.Docler 12-3 (3-0, 3-2, 6-1)

Alba Volán II - Budapest Stars 1-4 (0-1, 1-2, 0-1)
Fekti (34:45), illetve Svasznek (17:38), Szappanos (29:04), Majoross (32:54), Wéber (44:53)

A playoffra hajtó fővárosiak ha nem is túl látványosan, de magabiztosan hozták a kötelező győzelmet a székesfehérváriak második csapata ellen.

***

Az osztrák bajnokság 42. fordulójában az Alba Volán 5-1-es vereséget szenvedett Linzben, így nagyon úgy néz ki, hogy a kifejezetten biztató szezonkezdet után a székesfehérváriak második EBEL-szezonjukban sem tudják beverekedni magukat a rájátszásba, sőt, reális eséllyel néz ki nekik az utolsó hely.

EBEL, 43. forduló:
Linz - Alba Volán 5-1 (1-1, 4-0, 0-0)
Maier (05:29), Limatainen (22:21), Lukas (25:26), Matthiasson (34:45), Schachler (35:41) illetve Hegyi (09:31)