Április elejéig lehet jelölni a Halmos Béla-díjra

Liszt Ferenc téri Könyvklub, az első budapesti táncház 1972. május 6-án. Sebő Ferenc és Halmos Béla
Vágólapra másolva!
Hatodik alkalommal lehet ajánlást tenni a Halmos Béla-vándordíjra és -emlékéremre. A Hagyományok Háza az egész Kárpát-medencéből és a diaszpórából is vár előterjesztéseket, az elismeréseket a díjazottak május 10-én, a Táncház Napján vehetik át a Zeneakadémián.
Vágólapra másolva!

A Hagyományok Háza az egész Kárpát-medencéből és a diaszpórából is vár előterjesztéseket a Halmos Béla-vándordíjra és -emlékéremre. A tervek szerint május 10-én, a Táncház Napján lesz a díjátadó a Zeneakadémián. A két díj kuratóriuma által megfogalmazott felhívás a Hagyományok Háza honlapján olvasható. A meghirdetők a jelöltek szakmai életrajzát és legfeljebb egyoldalas szakmai ajánlását elektronikusan várják (erre az emailcímre: [email protected])

Jelöltet ajánlhat természetes és jogi személy, illetve nem jogi személyként működő szakmai szervezet is az egész Kárpát-medencéből és a magyar diaszpórából. 2015-ben, a IV. Táncház Napján rendezett gálán a Zeneakadémia nagytermében először adták át a Halmos Béla-vándordíjat és -emlékérmet a legendás népzenész és kutató emlékére. Az esemény hagyományt teremtett: egy arra méltó prímás

Halmos Béla egykori hegedűjét, Barbarossa János munkáját veheti át egy évi használatra

minden évben vándordíjként a szakmai kuratórium döntése alapján. A Hagyományok Háza Baráti Köre Egyesület a Halmos Béla-emlékérmet a táncházak szervezésében kiemelkedő munkát végzett személynek ítéli oda. Az elmúlt években a vándordíjat olyan kiváló prímások kapták, mint Lipták Dániel, Horsa István, Nyitrai Tamás, Mihó Attila és Csonka Ferenc, az emlékérmet pedig Ötvös Györgyi, Virágvölgyi Márta, Simoncsics János, Henics Tamás és Havasréti Pál vehették át. Jelölteket egészen április 8-ig lehet állítani.