Soha nem látott méretű pedagógus-béremelés jön

osztályterem, üres terem, üres osztály, osztály, illusztráció, iskola, tanterem
SYMBOL - 04 February 2023, Baden-Württemberg, Rottweil: Empty chairs and tables can be seen in a classroom. Photo: Silas Stein/dpa (Photo by Silas Stein / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP)
Vágólapra másolva!
A kormány az új pedagógus életpálya-modellel reformot hajt végre, egy soha nem látott mértékű béremelkedést kezdett meg a kabinet a tanárok számára. A kitűzött cél pedig az, hogy 2025-re 800 ezer forint legyen az átlag pedagógus bér. A baloldali hiába hergel a törvény ellen, az erőszakosságuk miatt nincs tömegtámogatásuk. Az új törvény növeli a szabadságot és rögzíti a tanórák számát is.
Vágólapra másolva!

A tanári hivatás megérdemel egy önálló jogállást, ahogy az egészségügyi dolgozók vagy a kormánytisztviselők is saját jogviszonnyal rendelkeznek, amely emeli a megbecsülésüket, segíti az életpályájukat. A kormány az új életpálya-modellel reformot hajt végre a pedagagógustársadalomban, egy soha nem látott mértékű béremelkedést kezdett meg a kabinet.

Soha nem látott méretű béremelés jön Forrás: dpa Picture-Alliance via AFP/Silas Stein

A tervek szerint 3 év alatt 75 százalékos emelést fognak végrehajtani, így 2025 januárjára 800 ezer forint lesz a tanárok átlagbére.

.Az új pedagógus életpálya-modell garantálja a soha nem látott méretű béremelést a pedagógustársadalom számára. A pedagógusok bérét 2013 és 2017 között, valamint a háború okozta nehézségek ellenére idén januárban is emelte a kormány.

Ha megérkeznek a hazánkat megillető uniós források, akkor egy több éves program keretében belül 75%-os emelés a cél, ami soha nem látott méretű emelésnek számít.

Idén januárban egy 10%-os béremelést előlegezett meg a kormány, Ha megérkeznek az EU-s források, másnaptól 561 ezer forint lesz a pedagógus átlagbér, ráadásul a különbözet január 1-ig visszamenőlegesen is jár. Jövőre 681 ezer forint, 2025 januárjára pedig 800 ezer forint a kormány tervei szerint a pedagógus átlagbér.

Az új pedagógus életpályáról szóló törvénytervezet célja az, hogy aki többet vagy jobban foglalkozik a diákokkal, az jobban is keressen. Magyarul az életkor alapú bérezés helyett elsősorban a teljesítmény alapú kerülne előtérbe. Aki többet foglalkozik a lemaradó gyerekek felzárkózásával vagy a tehetségesek versenyre felkészítésével, aki innovatívabb, aki tanórán kívüli programot szervez, aki célokat tűz ki maga elé, és eléri azokat, az százezrekkel többet vihet majd haza.

A törvény továbbá rendelkezik arról is, hogy 10 hét szabadságot biztosít a pedagógusok számára egy évben. Mindemellett 24 órában rögzítenék a tanítási órák számát

- ez elhangzott tegnap a parlamentben a Fidesz és KDNP részéről.

Hiába hergel és próbálja akadályozni a pedagógus-béremelést a dollárbaloldal, az emberek nem vevők az erőszakra. Folyamatosan tüntetésre hívnak, de csak pár százan, maximum másfél ezren jelennek meg a sorozatos, kudarcra ítélt tüntetéseken. A baloldali politikusok kisajátítják a tüntetéseket és erőszakossá teszik, így pedig elvesztették a tömegtámogatottságukat. Mivel az erőszakra nem vevőek az emberek így érthető a pár száz fős részvétel.

Ezzel párhuzamosan egész éjszaka és szombaton hajnalban is folytatódott az Országgyűlésben a pedagógusok új életpályamodelljéről szóló törvényjavaslat általános vitája, amely még pénteken délután kezdődött meg;

Rétvári Bence államtitkár a kritikákra reagálva azt kérte az ellenzéki képviselőktől, hogy néha vegyék le az "osztályharcos szemüveget" és a gyerekek szemszögéből nézzék a javaslatot.

A bevezetni kívánt teljesítmény alapú bérezés mellett érvelt a jelenlegi életkor alapú helyett, hangsúlyozva, hogy így a pályakezdők lehetnek a javaslat fő nyertesei.

Azzal vádolta az ellenzéket, hogy semmilyen újítást nem akar támogatni, a 2010 előtti időszakot akarja visszahozni.

Felszólította az ellenzéket, ne akadályozza, hogy a pedagógusok béremelésére fordítható uniós források megérkezzenek Brüsszelből.