Ukrajna végett vetett az Eb-álmainknak

Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar futsal-válogatott harmadszor vett részt a sportág Európa-bajnokságán, de nem sikerült megszereznie első győzelmét: Ukrajna 6-3-ra nyerte a csoport kulcsmeccsét, és továbbjutott a legjobb nyolc közé, a mgyar csapat pedig búcsúzott.
18:55
2016. február 4.

Csoda volt a kijutás

2015 szeptemberében a magyar futsalválogatott egészen hihetetlen végjáték után, a hosszabbítás utolsó másodpercében szerzett góllal 4-3-ra legyőzte a román válogatottat, ezzel 6-5-ös összesítéssel megnyerte a pótselejtezős párharcot, és kijutott a februári szerbiai Európa-bajnokságra.

A magyar válogatott játékosai ünneplik győzelmüket a Magyarország - Románia futsal Európa-bajnoki pótselejtező visszavágó mérkőzés végén a debreceni Főnix Csarnokban Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
18:56

A második hely kell nekünk

Az Európa-bajnokságon 12 csapat négy darab hármas csoportban szerepel, az első két helyezett jut a legjobb nyolc közé.

A csoport: Szerbia, Portugália, Szlovénia

B csoport: Spanyolország, Ukrajna, MAGYARORSZÁG

C csoport: Oroszország, Horvátország, Kazahsztán

D csoport: Olaszország, Csehország, Azerbajdzsán

18:59

A bravúrért dolgozunk minden nap

Az esélyeinkről Sito Rivera, a magyar válogatott spanyol szövetségi kapitánya beszélt a torna előtt.

"Már azt is komoly eredménynek tartom, hogy ott lehetünk az Eb-n. Csoportellenfeleink közül a spanyol és az ukrán együttes is erősebb nálunk, de úgy gondolom, hogy a vb-selejtezőkön elkövetett hibáink kiküszöbölésével reális cél lehet a pontszerzés a második meccsünkön, Ukrajna ellen. Hatalmas bravúr lenne a nyolc közé jutás, de ezért dolgozunk nap mint nap.

Sito Rivera magyaráz játékosainak Forrás: mlsz.hu
19:01

Megizzasztottuk a spanyolokat

Futsalválogatottunk felvállalta a bátor játékot a világranglistát vezető spanyolok ellen, végig méltó ellenfele volt riválisának, de végül 5-2-es vereséget szenvedett a belgrádi Európa-bajnokság nyitónapján.

19:02

Helytállás után jöhet a győzelem

A magyar csapat játékosai pozitívan értékelték a spanyolok elleni meccset, de Ukrajan ellen már győzni szeretnének.

19:12

Hogyan juthatunk tovább?

A magyar csapat 5-2-es vereséget szenvedett Spanyolország ellen az első meccsén. Amennyiben döntetlent játszunk Ukrajnával, akkor úgy juthatunk tovább, ha a szomszédainkat nagyobb gólkülönbséggel verik el a spanyolok, mint minket. Ha győzünk, akkor már csak azért kell izgulni, hogy az ukránok ne győzzék le a spanyolokat, amire egyébként igen csekély az esély. Az Ukrajna-Spanyolország találkozót február 6-án rendezik 18.30-tól. Ha kikapunk az ukránoktól is, akkor számunkra véget ér az Eb.

Utoljára 2015 decemberében játszottunk Ukrajnával, akkor 5–3-ra kikaptunk a világbajnoki selejtezőn Forrás: MTI

Kezdőcsapat Ukrajna ellen #iranybelgrad #FutsalEuro2016

Közzétette: MLSZ - Magyar Labdarúgó Szövetség2016. február 4.
21:50

Kontrákkal kell operálni

"A játékosaim nagyon készültek a meccsre, de fenntartom, hatalmas bravúr lenne a továbbjutás. Fegyelmezetten kell védekeznünk, nem szabad könnyű gólokat ajándékozni az ellenfélnek, a kontráinkat pedig veszélyesen kell befejezni" - mondta a kezdés előtt a magyar kapitány.

21:52

Veszélyesek a magyarok

Olekszszandr Koszenko, az ukrán szövetségi kapitány úgy nyilatkozott, hogy nagyon veszélyesnek tartja a magyar válogatottat, amely szervezett játékot játszik, legjobbja pedig egyértelműen Dróth Zoltán.

Dróth Zoltántól tart leginkább az ellenfél, a magyar center a spanyolok ellen duplázott Forrás: Etofutsal.hu
21:53

Test a test ellen

Az M4 szakértői szerint nagyon fontos, hogy az egy az egy elleni párharcokat megnyerjük majd, mert az ukránok erőltetni fogják a fizikai játékot, a centerezéseket.

21:58

Ria, Ria, Hungária!

A magyar táboron semmi nem fog múlni.

21:59

Hengereltek a portugálok

A magyarok meccse előtt a portugálok léptek pályára, és 6-2-re lelépték a szlovénokat.

22:01

Ukrajna kezd

Agresszíven lépünk fel, már az első perctől kezdve próbáljuk nyomás alá helyezni a labdás játékost a félpályán védekezve.

22:02

Tóth bemelegedett

Az ukránok gyors egymásutánban kétszer is próbálkoztak kapura lövéssel, de Tóth kapus a helyén volt.

22:04

Vezet Ukrajna

Harnisch nagy hibája után 76 másodperc elteltével megszerezte a vezetést az ellenfél: a magyar játékos a saját kapuja közvetlen előterében nem passzolt időben, elvesztette a labdát a letámadó ukránokkal szemben, Szorokin pedig 4 méterről a kapuba bombázott (0-1).

22:06

Egy sima, egy fordított

Kiegyenlített játék folyik a pályán, rendre eljutunk az ukrán kapuig, de igazi helyzetet nem sikerül kialakítani. A bekapott gól minket kicsit megzavart, az ukránokat viszonyt megnyugtatta.

22:09

Tóth spárgázik

Erőszakosan letámadjuk az ellenfelet, így viszont lehetőségük van hosszú indításokra; Gricsina eresztett meg egy kellemetlen lövést az oldalvonal mellőt. Több helyzete van az ellenfélnek.

22:10

Támadd meg!

Korolovszky Gábor, a válogatott másodedzője folyamatosan kiabál az oldalvonal mellől, rendszerint ugyanazt: "Támadd meg!"

22:12

Kapufát lőttünk

Dróth szabadrúgása lepattant a sorfalról, a lecsorgó labdát okosan játszottuk meg, végül Rábl került abszolút ziccerben, de néhány lépésről a szinte teljesen üres kapu helyett a kapufára lőtte a labdát. Az a legkevesebb, amit mondhatunk, hogy illett volna belőni.

Rábl János ordító ziccerben hibázott Forrás: Origo
22:16

Újabb gólt kapunk Harnischról

Az ukrán kapus hosszú indítását követően Bondar mellre vette a labdát, majd könnyedén lefordult a mögötte védekező Harnischról, és finom bokamozdulattal átemelte Tóth kapust.

22:17

Dróth megint lecsapott

Máris szépítünk, a magyar csapat legjobb embere, Dróth Toltán ismét megvillant, egy lecsorgó labdát zúdított be a ficakba a büntetőterület széléről (1-2).

22:21

Sokat áll a játék

Rengeteg a játékmegszakítás, ezúttal Ovszjanyikov kerül a földre egy beadás után, őt ápolni, a padlót törölni kell. Tíz perc van hátra a félidőből - ne felejtsük, a futsalban tiszta játékidőt mérnek.

22:23

Zászlóerdő

A szurkolóinkon semmi nem múlik, csodálatosan buzdítják a csapatot.

22:24

Bondar életveszélyes

Nem nagyon tudjuk megtartani a labdát hosszabb időszakokra, az ukránok változatlanul többet próbálkoznak. Ismát Tóthnak kell védenie, ez már a 11. alkalom a mérkőzésen. Bondar életveszélyes.

22:28

Félkarú óriás

Amikor Dróth Zoltán nincs fent a pályán, teljesen tanácstalanok vagyunk támadásban, nem jelentünk veszélyt az ukrán kapura.

22:31

Friss lábak

Az ukránok frissebbek, pattogósabbnak tűnnek eddig, ebben talán az is benne van, hogy a magyar csapat már játszott egy meccset két nappal ezelőtt, ráadásul a világ legjobbjainak számító spanyolokkal szemben.

22:33

Tóth remekel

Az ukránok egy-két húzásból is képesek helyzetet kialakítani, ismét Tóthnak kellett nagyot védeni egy gyors kényszerítő után.

Tóth Gyula remekül véd eddig Forrás: MTI
22:36

Magyar időkérés

Sito Rivera szövetségi kapitány próbálja összeszedni a csapatot a félidő hajrájára. Négy perc van hátra.

22:39

Megúsztuk

Óriási helyzet maradt ki, Rogacsov bombázott kapura, ami az ott ólálkodó Fetkót találta el, de centikkel a magyar kapu mellé pattant a labda. A túloldalon Dróth lekészítése után Horváth eresztett meg egy életerős lövést, sajnos védett Ivanak kapus.

A közönség továbbra is fantasztikus.

22:41

Dróthot kell ápolni

A magyar csapat legveszélyesebb támadója sajnos összefjelt egy védővel, ápolni kell, de nincs komoly gond.

22:45

Egyenlíthettünk volna

Dróth oldalváltása után a felfutó Dávid Richárd került helyzetbe, de a kivetődő kapusba lőtte a labdát.

22:46

Ukrán időkérés

Három másodperc van hátra, mikor időt kérnek az ukránok. Dróthot rángatta a védője, mégis ők jöhetnek majd szabadrúgással.

22:49

Eggyel vezetnek az Ukránok

A magyar válogatott elaludt a meccs elején, ezért gyorsan kétgólos hátrányba került, de egyelőre Dróth Zoltán nagyszerű játéka életben tartja a reményeket. A spanyolok ellen élesebb, bátrabb volt a csapat, amelynek fel kell javulnia a második félidőre, mert egyelőre Ukrajna megárdemelten vezet egy góllal (1-2).

23:02

Felborult a taktikánk

"Borzasztóan kezdtük a meccset, rögtön hátrányba kerültünk, így felborult a taktikánk, kontrázhatnak az ukránok, azt pedig életveszélyesen teszik. Sokkal több felpassz kellene, Dróth Zoli adottságait ki kell használni" - mondta a szünetben Drucskó Zoltán, a Magyar Labdarúgó Szövetség futsalbizottságának elnöke.

23:03

Az ukránok jobbak

Ukrajna statisztikái minden mutatóban sokkal jobbak, 29-szer próbálkoztak kapura lövéssel, és 15-ször el is találták. Nálunk ez az arány 13/5.

23:03

Elkezdődött a második félidő

"Dróth Zoli egyedül nem tudja megnyerni ezt a meccset, viszont ha a többiek nem tudnak felnőni hozzá, akkor nem lesz esélyünk" - értékelt az M4 szakértője, Rajki Tamás.

23:05

Ukrán helyzet

Nem kezdődik jól a második félidő sem, az ukránok tartják a labdát, ügyesen forognak le. Bondar került lövőhelyzetbe szemben a kapuval, Tóth újabb bravúrja kellett.

23:09

Magyar lövések

Előbb Rábl próbálkozott közelről, majd egy távoli szabadrúgást eresztett meg Németh, de egyiküksem találta el a kaput.

23:14

Büntetnek az ukránok

Dróth vesztett labdát a félpályánál, nem jött be a csel, Bondar szerelni tudta. Az ukrán megiramodott a labdával, lövését Tóth még hárítani tudta, de a kipattanó éppen a hosszú oldalon érkező Ovszjannikovot találta meg, aki kilőtte a bal alsó sarkot (1-3).

23:17

Kimarad a ziccer

Hosszú kapott hajszálpontos labdát Dávidtól, de a kapu torkában menteni tudtak az ukránok.

23:20

Újabb kapufa

Németh laposan a hosszú oldalra gurította be a szögletet, ott Rábl egyből lőtt, a labda megpattant egy védőn, majd a kapufát is érintve szögletre szállt.

23:24

Hosszú a rövidet lőtte

Magyar labdaszerzés után gyors kontra indult, Dróth leheletfinoman, köténybe készítette le a labdát, Hosszú ziccerben törhetett kapura, de az oldalhálóba lőtt.

23:26

Újra meccsben

A 35 éves csapatkapitány, Trencsényi góljával szépítünk! Dróth fordult le az emberéről, laposan meglőtte a jobb alsó sarkot. A kapus kispárágzta a labdát, de ezúttal nekünk volt szerencsénk, hiszen éppen Trencsényi elé pattant, aki csőrrel okosan a jobb alsóba gurított (2-3).

Trencsényi szépített Forrás: nyugat.hu
23:27

Óvodás gólt kapunk

Egy berúgást követően az egész csapat állva figyelte az ukrán mozgásokat, nem vettük fel sem a szélen meginduló embert, Gricina pedig szintán teljesen üresen ácsorgott a kapu előtt, és két méterről be is passzolta a labdát a rosszul helyezkedő Trencsényi díszkísérete mellett (2-4).

23:28

Öt a négy ellen

Mezőnyjátékos állt be Tóth kapus helyére, emberelőnyben próbálunk szépíteni. Közben persze üres a kapunk.

23:32

Csak majdnem

Megjárattuk a labdát emberelőnyben, végül Öreglaki elé pattant a labda egy kavarodás után, de nem tudott a kapuba találni, lepattant a lövése.

23:33

7 percünk maradt

Folyamatosan emberelőnyben próbálkozunk, 7 perc van hátra, 4-2-re vezet Ukrajna.

23:36

Dróth varázsol

Hosszú ívelt fel egy labdát Dróthra, aki bal belsővel átvette, majd ráfordult, mielőtt leesett volna a labda, és jobbal őrült nagy gólt lőtt a kapus feje fölé. A középkezdás után újra majdnem gólt kapunk, mint az előző szépítésünket követően, de Tóth szerencsére két bravúrt is bemutat (3-4).

23:38

Megint nem figyelünk

Zsurba oda-vissza megforgatta Trencsényit, középre tálalt, a berobbanó Bondar pedig visszarúgta a labdát a rövidre a hosszúra vetődő Tóth mellett (3-5).

23:40

Öt perc

Ennyi maradt, hogy életben tartsuk a reményeinket. Hosszú sokat tehetne ezért, de Dróth remek passzának alárúgott, és az égbe lőtte a labdát.

23:41

Eldőlt?

Újabb gólt kapunk rögzített játékhelyzetből, Valenko egy labdányi helyen is beveri a szögletből kapott labdát (3-6).

23:44

Egy kis mázli

Ovszjannikov lőhetne újabb gólt, de a kapufát döngeti meg a labdája.

23:45

Soha ne add fel!

Ezt kiabálja a közönség, de most már csak a csoda segíthet. Másfél perc van hátra.

23:47

Újabb hiba ziccerben

A berúgást követően Hosszú került abszolút ziccerbe a hosszú kapufánál, de gyámoltalanul oldotta meg a helyzetet, és mellé lőtt.

23:52

Véget ért számunkra az Eb

A két csapat decemberi mérkőzéséhez hasonlóan, amikor 5-3-ra kaptunk ki Ukrajnától, most is végig mi futottunk az eredmény után, és amikor úgy tűnt, egyenlíthetünk, az ellenfél másodpercek alatt megrázta magát, és újabb gólt lőtt. Ukrajna nem sokkal, de egy kicsiben egyelőre mindenben jobb a magyar válogatottnál: technikásabbak, kreatívabbak, és főleg pontosabban lőnek, kíméletlenek ziccerben. A magyar válogatott számára már az is nagy teljesítmény volt, hogy 2005 és 2010 után újra Eb-résztvevő volt, a bravúr sajnos nem sikerült össze, és továbbra is várnunk kell az első Eb-győzelmünkre. A válogatott legjobbja Dróth Zoltán volt, aki a spanyolok ellen és az ukránok ellen is duplázott, bebizonyította, hogy simán Európa-klasszis játékos.

Magyarország–Ukrajna 3–6
gól: Dróth (8., 34.), Trencsényi (30.), illetve Szorokin (2.), Bondar (7., 35.), Ovszjannikov (25.), Gricina (30.), Valenko (36.)