Az U21-es labdarúgó Európa-bajnokság csoportkörének harmadik fordulójában az Újpest támadója, Enis Bardhi szépségdíjas gólt szerzett Portugália ellen. A találat nem ért pontot Macedóniának, míg az ibériai válogatott hiába nyert, így sem jutott be a legjobb négy közé.

Portugália Edgar Ié és Bruma góljával gyorsan kétgólos előnyre tettek szert, de a félidő hajrájában az Újpest légiósa,

Enis Bardhi gyönyörű átlövésével szépített Macedónia.

A folytatásban ismét visszaállította az ibériai válogatott a kétgólos különbséget, ám Bardhiék nem adták olcsón a bőrüket és Kire Markoszki révén ismét közelebb kerültek a riválisukhoz. A végén Bruma meglőtte a második gólját, de mivel

az idei U21-es Európa-bajnokságon a három csoportelső mellett csak a legjobb második kerül az elődöntőbe, így búcsúzni kényszerült Portugália.

Az A-csoportban Szlovákia gólkülönbsége 6–3, míg az Portugáliáé 7–5 lett.

Az Újpest másik macedón válogatott játékosa, Viktor Angelov kezdőként ötvenhat percet töltött a pályán.

Enis Bardhi nagyot küzdött Renato Sanches ellen Forrás: Sky Sports/Twitter

Ami a másik összecsapást illeti, a legjobbjait nélkülöző Spanyolország Denis Suárez góljával 1–0-ra legyőzte a több mint egy félidőn át emberhátrányban játszó Szerbiát. A spanyolok veretlenül jutottak a legjobb négy közé.

Elképesztő gólt lőtt az ibériai derbin Gulácsi új csapattársa

Az Újpest macedón válogatott játékosa is betalált.

U21-es Európa-bajnokság
Csoportkör, 3. forduló
B-csoport

Macedónia–Portugália 2–4 (Bardi 40., Markoszki 80., ill. Edgar Ié 2., Bruma 22., 91., Podence 57.)
Szerbia–Spanyolország 0–1 (D. Suárez 38.)