A New York Rangers sikerét hozta az NHL legutóbbi játéknapjának rangadója: Lindrosék 4-3-ra verték a városi rivális Islanders együttesét. A Tampa hosszabbításban győzött a Philadelphia vendégeként, az Ottawa kiütötte a Chicagót.

Csalós eredménnyel ért véget a New York-i hokicsapatok NHL-rangadója, a 4-3 nem tükrözi hűen a pályán történteket. A szezonbéli első egygólos sikerét elérő Rangers a harmadik játékrész elején már 4-1-re vezetett, köszönhetően elsősorban a mérkőzésen a 800. NHL-pontját elérő Eric Lindrosnak, valamint a 23 lövést hárító, 88,5%-kal védő Mike Dunhamnek.

A végén ugyan felzárkóztak a Szigetlakók - harmadik találatuk 45 másodperccel a vége előtt esett -, azonban egyenlíteni már nem tudtak.

Sikerével a Rangers pontszámban befogta az Islanderst, a két New York-i csapat a Keleti főcsoport kilencedik, illetve tizedik helyét foglalja el.

Philadelphia Flyers - Tampa Bay Lightning 4-5 - hosszabbítás után
Carolina Hurricanes - Pittsburgh Penguins 2-1 - hosszabbítás után
Boston Bruins - Calgary Flames 0-5
Atlanta Thrashers - New Jersey Devils 0-3
Montreal Canadiens - Nashville Predators 5-4 - hosszabbítás után
Ottawa Senators - Chicago Blackhawks 6-1
St. Louis Blues - San Jose Sharks 4-2
New York Rangers - New York Islanders 4-3