Cikkünk folyamatosan frissül
A magyar női kosárlabda-válogatott Nagy-Britannia ellen lép pályára az Európa-bajnokság negyeddöntőjében. Egy győzelem nemcsak a négy közé jutást jelentené Székely Norbert együttesének, hanem azt is, hogy biztosan részt vehet az 2020-as tokiói olimpia selejtezősorozatában. Tartsanak velünk!
13:49
2019. július 4.

Köszöntjük olvasóinkat!

12.30-kor kezdődik Belgrádban a Magyarország – Nagy-Britannia női kosárlabda Eb-negyeddöntő. A tét nem kevesebb, mint az olimpiai kvalifikáción való részvétel. Tartsanak velünk!

14:02

Sorsdöntő, történelmi mérkőzés lesz

Magyar kosárválogatott 1980 óta nem szerepelt olimpián. Ehhez most egy lépéssel közelebb kerülhet Székely Norbert együttese, amely győzelem esetén bejut az Eb legjobb négy csapata közé, ezzel együtt részt vehet a 16 csapatos olimpiai selejtezősorozatban. Ha esetleg kikapunk a britektől, akkor sincs minden veszve, ugyanis Európa legjobb hat csapata indulhat a viadalon, tehát a lényeg, hogy a következő két meccsből egyet mindenképp nyerni kell.

14:08

Jó ebédhez szól a kosár-Eb

Még mielőtt kezdődik, érdemes felidézni, miről is dönthet a mai összecsapás:

Vérrel és verítékkel írt kosárlabdadráma következik a tokiói olimpiáért

Két év munkája nyerhet visszaigazolást csütörtökön kora délután Belgrádban a női kosárlabda Európa-bajnokságon. Az első negyeddöntőben 12.30-kor a magyar csapat a britekkel játszik a négy közé jutásért, az olimpiai selejtező eléréséért. Mindkét együttes élet-halál harcra számít, de a magyar lányok képesek lehetnek a győzelemre. Kiküldött munkatársunk helyszíni jelentése Belgrádból.

14:16

Ez történt eddig

A magyar válogatott jókora meglepetésre már két mérkőzés után biztosította a csoportelsőséget, miután először 14 pontos hátrányból fordítva legyőzte Szlovéniát, majd egy elképesztő csatában Olaszország ellen is nyert. A harmadik, tét nélküli meccsen Törökország egy ponttal jobbnak bizonyult. A csoportgyőzelemnek köszönhetően Határ Bernadettéknek szokatlanul hosszú, négynapos szünet jutott.

A britek először 14 ponttal legyőzték a társházigazda letteket, másnap szoros meccsen kaptak ki a spanyoloktól, a harmadik körben pedig Ukrajnát győzték le. Jöhetett a nyolcaddöntő, ahol remek játékkal, 92-71-re nyertek Montenegró ellen, majd Rigából átköltöztek Belgrádba.

14:21

Itt vannak a magyarok

A hétköznap és a lehetetlen kezdési időpont ellenére 100 magyar érkezett meg Belgrádba

A magyar tábor a kezdés előtt nem sokkal Belgrádban Forrás: Origo
14:28

Fehérben a magyar, kékben a brit csapat

A kezdőnk így néz ki: Studer Ágnes-Yvonne Turner-Zele Dorina-Raksányi Krisztina-Határ Bernadett

14:31

Magyar kosárral indult a meccs

Raksányi volt agresszív és eredményes.

14:32

Jó védekezés után megint Raksányi

Studer szerzett labdát, Raksányi könnyű ziccerrel fejezte be a gyorsindítást.

14:33

7-0!

Turner állt bele a triplába, csont nélkül hullott be.

14:34

Megvan az első brit pont

Samuelson csak egy büntetőt dobott be, 7-1-re vezetünk.

14:36

Fagbenle szerzi az első brit kosarat

Határ Bernadett mellett fordult be, de a túloldalon a magyar center is beköszönt. 9-3 ide.

14:39

Továbbra is remekül védekezünk

Studer újabb labdaszerzése után egy támadófaultot is kiharcolt, aztán Turner dobott be egy távoli kettest. 11-5.

14:42

Zárkóznak a britek

Egy büntető után Jones értékesítette a britek első tripláját, 11-9 kettő perccel az első negyed vége előtt.

14:42

Egál

Fagbenle maradt egyedül a palánk alatt, könnyű két ponttal egyenlített.

14:44

Megint nálunk az előny

Horti Dóra beállt, majd ő dobhatta a magyar csapat első büntetőit, mindkettőt a helyére a küldte.

14:47

Fordítanak a britek, ez a negyed vége

13-11 oda, a 7-0-s kezdés után nagyon visszaestünk, köszönhetően a rengeteg eladott labdának. A védekezésünk rendben van.

Raksányi Krisztina szerezte a meccs első négy pontját Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
14:51

Hattal vezetnek a britek

Simpson triplája nyitotta a második játékrészt, mi nem tudunk válaszolni, majd Handy bevágott egyet kintről. 21-13 oda, komoly hullámvölgybe kerültünk, Studer két büntetője nagyon kellett.

14:52

Székely Norbert időt kér

Megint Handy dobott be egy hárompontost, a második negyed elején szétszedik a magyar védekezést, a szövetségi kapitány időt kért.

14:54

Studer próbál vezér lenni

Elöl-hátul remekel a Szekszárd irányítója, viszont nagyon egyedül van. 26-17 a briteknek.

14:57

A britek bedeszkázták a gyűrűt

Más magyarázata nem lehet annak, hogy ebben a negyedben nyolc mezőnykísérletünkből csak egy volt jó.

14:59

6 perc alatt 4 pont

Ez a magyar csapat mérlege a második negyedben.

15:00

Közte 10

Horti kosarával zárkóztunk, aztán Fagbenle értékesített egy 2+1-et.

15:03

Végre egy magyar tripla!

Dubei Debóra süllyesztett el egyet emberrel a nyakán.

15:06

Jött a válasz a britektől

Jonesra megint nem mentünk ki, visszaállította a tízpontos különbséget, a túloldalon Zelét szétverték a gyűrű alatt, mégsem fújtak faultot.

15:07

Tízpontos hátrányban vagyunk félidőben

32-22-re vezetnek a britek. Szűk két perc alatt dobtunk hét pontot, aztán 18 alatt 14-et. Nagyon sokat kell javulni támadásban.

15:16

Mindenben jobbak a britek

Pontosabban dobnak, több lepattanót szednek, kevesebbszer adják el a labdát eddig.

Temi Fagbenle (balra) és Határ Bernadett csatáját egyelőre előbbi nyeri, az első félidőben 11 pontot dobott. Forrás: MTI/Czeglédi Zsolt
15:23

Elkezdődött a harmadik negyed

Fagbenle uralja a gyűrűt, saját lepattanóját szedte le és tette vissza. Szerencsére Zele Dorina kosárral válaszolt. 34-24 oda.

15:27

Változatlan a játék képe

14 pontra nőtt a hátrány, támadásban továbbra is az ötlettelenség és a pontatlanság jellemző.

15:28

Ott a tripla!

Zele Dorina értékesített egy kijátszott dobóhelyzetet. 38-27.

15:30

Jó a kosár és egy személyi!

Studer tört be, leosztotta a labdát Hortinak, aki faulttal együtt dobta be, sajnos a büntető kimaradt.

15:32

Újabb hármas!

Raksányi célzott jól Turner passza után. Visszajöttünk mínusz hétre, de sajnos Fagbenle is dobott egy hárompontost.

15:38

Továbbra sem megy a támadás

Távolról remekül célzunk (44%), a kétpontosok viszont csak 28%-ban esnek be, ami rettenetesen alacsony. Közben Fagbenle már 19-nél jár, a brit előny 13 pont.

15:39

Raksányi!

Az első félidőben Határ, most Horti hagyott ki olyan ziccert, hogy senki sem zavarta. Szerencsére Raksányi saroktriplája beesett, közte 10!

15:42

Tíz pontot kell ledolgozni a 4. negyedben

Varga Zsófia két büntetőjével benéztünk 10 pont alá, de Fagbenle (ki más?) azonnal visszaállította a kétszámjegyű különbséget. A végén miénk lett volna az utolsó dobás, de 15. alkalommal is eladtuk a labdát. 48-38, csoda kell, de ez a csapat nem egyszer csinált már csodát.

15:45

Remek kosárral kezdünk

Varga lépett be jól, kapott egy parádés passzt Hortitól és szép kosarat szerzett. Aztán Fagbenle ellen harcoltunk ki támadót, de eladtuk a labdát.

15:46

Pánikolnak a britek!

Újabb remek Varga-Horti összjátékot láthattunk, csak fordított leosztásban. 48-42-re feljöttünk, a britek időt kértek.

15:47

Fagbenlére nincs válasz

Illetve van, Határ Bernadett dob kosarat, 50-44.

15:50

Ismét 10 pont a különbség

Na jó, Fagbenle tényleg megállíthatlan, 25 pontnál jár. 54-44-re vezetnek.

15:53

Minden rohamot elfojtanak

Határ szép centermunkából szerzett kosarat, de természetesen Fagbenle a következő támadásban megcsinálta ugyanazt, még mindig tízzel vezetnek.

15:57

Turner és Studer csökkenti a hátrányt!

Nehéz kosarat szerzett betörésből, majd Fagbenlére fújnak szabálytalan elzárást. Ebből aztán Studer vágott be egy hármast, visszajöttünk 56-51-re! 3:21 van hátra, még semmi nem dőlt el!

15:59

KETTŐ KÖZTE, TURNER!

Labdát szereztünk, Turner végigvitte, majd futtából felemelte a triplát, 58-56, újabb brit időkérés! Elképesztő roham a negyedik negyedben!

16:02

Egál helyett kihagyott üres ziccer

Labdánk volt az egálhoz, de Határ nem tudta bedobni 100%-os helyzetet, Fagbenle pedig kegyetlenül büntet, négy ponttal vezetnek, 47 másodperc van hátra

16:04

STUDER HÁRMAS!

Időkérés után Studer gyorsan bevert egy triplát a sarokból, 60-59. Elképesztő izgalmak!

16:05

Határ blokkol, támadhatunk a győzelemért!

Fagbenle befordult a magyar center mellett, aki betakarta, mi jövünk!

16:07

Lejött a gyűrűről a dobás

Határ nem tudott betalálni közelről, 4 másodperccel a vége előtt két büntetőt dobhattak a britek. Studer kétségbeesett félpályás dobása kétszer is megpattant a gyűrűn, de nem esett be, így három ponttal, 62-59-re kikaptunk.

16:09

Még mindig van esély az olimpiára

Ugyan hárompontos vereség lett a vége, a belga-francia meccs vesztese ellen lehet javítani, egy győzelem még mindig olimpiai selejtezőt érhet.

Tartsanak velünk akkor is, további szép napot kívánunk!