18 éves csodagyerek utolsó pillanatban szerzett góljával nyert a Manchester United - videó

fbl Horizontal
Manchester United's Argentinian midfielder Alejandro Garnacho (2nd L) celebrates after scoring his team's second goal during the English Premier League football match between Fulham and Manchester United at Craven Cottage in London on November 13, 2022. - Manchester United won the game 2-1. (Photo by Glyn KIRK / AFP) / RESTRICTED TO EDITORIAL USE. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No video emulation. Social media in-match use limited to 120 images. An additional 40 images may be used in extra time. No use in betting publications, games or single club/league/player publications. /
Az angol labdarúgó-bajnokság 16. fordulójának zárómérkőzésén a Manchester United 2-1-re nyert a Fulham vendégeként.

A vendégeknek rengeteg hiányzójuk volt, többek között nem szerepelt az eltiltott Antony, de betegség miatt Cristiano Ronaldo és Jadon Sancho sem volt bevethető.

Ettől függetlenül jól kezdett Erik ten Hag csapata, és már a 14. percben megszerezte a vezetést Christian Eriksen révén, aki

a 250. Premier League meccsén megszerezte felnőtt pályafutása 150. gólját. A tavalyi foci Eb-n szívrohamot kapó középpályás mindössze a második dán játékos, aki gólt tudott szerezni a Manchester United színeiben.

Korábban ez csak a legendás Peter Schmeichelnek sikerült, aki még 1995-ben, egy UEFA Kupa-meccsen, a Rotor Volvograd ellen fejelt gólt kapusként. Eriksen akár még az első félidő végén eldönthette volna a meccset, de ígéretes helyzetből kapu mellé lőtt.

A fordulás után egyre több komoly helyzetet alakított ki a Fulham, David de Geának több bravúrt is kellett mutatnia, de a 62. percben már a vb-ről lemaradó spanyol kapus is tehetetlen volt. Tom Cairney passza után a korábbi United játékos, Daniel James egyenlített, mindössze két perccel a pályára lépését követően.

Bár közelebb járt a Fulham a vezetéshez, végül Erik ten Hag csapata örülhetett: egy szép támadás után Eriksen adott gólpasszt a 18 éves Alejandro Garnachónak, aki a védőjét melőzve kilőtte a jobb alsó sarkot a 93. percben.