Az Európa-konferencialiga 5. fordulójában óriási meglepetésre az angol élvonalban szereplő Tottenham Hotspur emberhátrányban 2-1-re kikapott a már biztosan kiesett szlovén Mura vendégeként, így az utolsó forduló előtt nem áll továbbjutó helyen.

A Tottenham már a 11. percben hátrányba került, miután Tomi Horvat mintegy 15 méterről bődületes nagy gólt lőtt a hosszú felsőbe. Ezt követően a Tottenham igyekezett rendezni a sorokat és fokozni a tempót, ám Ryan Sessegnon mindössze fél óra után begyűjtötte a második sárgáját, így már az első félidőben emberhátrányba került a londoni csapat.

Hiába egyenlített Harry Kane, meglepetésre kikapott a Tottenham Forrás: AFP/Lindsey Parnaby

A hajrában Harry Kane egy higgadt befejezéssel egyenlített, viszont

a 94. percben jött a hideg zuhany: egy kontratámadás után a Mura ismét betalált, ezzel a szlovén együttes megszerezte első győzelmét a Konferencia-ligában.

Antonio Conte csapata azonban jelenleg nem áll továbbjutó helyen, mivel az azonos pontszámmal álló holland Vitesse a jobb gólkülönbségének köszönhetően megelőző jelenleg a tabellán.

A Tottenham december 12-én a már biztosan csoportelső Rennes otthonában harcolhatja ki a továbbjutást.

Konferencia-liga, csoportkör, 5. forduló:
G csoport:
Mura (szlovén)-Tottenham Hotspur (angol) 2-1 (1-0)
Rennes (francia)-Vitesse (holland) 3-3 (2-1)
A csoport állása: 1. (már továbbjutott) Rennes 11 pont, 2. Tottenham Hotspur 7 (11-8), 3. Vitesse 7 (9-8), 4. Mura 3