Óriási szabadrúgásgól is kellett az Atalanta győzelméhez - videó

fbl pandemic virus health Horizontal
Atalanta's Colombian forward Duvan Zapata (L) vies with Parma's Albanian defender Kastriot Dermaku during the Italian Serie A football match Parma vs Atalanta played behind closed doors at the Ennio-Tardini stadium in Parma, on July 28, 2020 as the country eases its lockdown aimed at curbing the spread of the COVID-19 infection, caused by the novel coronavirus. (Photo by MIGUEL MEDINA / AFP)
A Serie A 37. fordulójának kedd esti első mérkőzésén a 11. helyezett Parma a harmadik pozícióban álló Atalantát fogadta. A találkozó inkább a vendégeknek volt fontosabb, mert az már korábban eldőlt ugyan, hogy a bergamói együttes jövőre is indul a Bajnokok Ligájában (BL), de az még mindig kérdéses, hogy az idény végén a 2., 3. vagy a 4. helyen végeznek-e. A meccset végül 1-0-s hátrányból 2-1-re nyerte az Atalanta.

A mérkőzés nyolcadik percében jött az első komoly helyzet. Egy kiváló átadást követően a kapu előtt nyolc méterről lőhetett gyakorlatilag teljesen üresen Gagliolo, azonban a vendégek kapusa szögletre tudott menteni, így maradt a 0-0.

Három perccel később két Parma játékosnak sikerült csúnyán összefejelni, az eset után Darmian lent is maradt a földön, de végül tudta folytatni a találkozót. Ezután újra a focié volt a főszerep, a 14. percben egy szép akciót követően Kulusevski lőtt kapura, ezúttal Gollini már nem tudott hárítani, de szerencséjére a kapufa helyette „védett".

Az első félidő hajrájában már nem hibázott Kulusevski, és belőtte az első gólt a meccsen, ezzel vezetéshez juttatva a hazai együttest.

A második 45 percben az Atalanta mindent megtett azért, hogy ledolgozza a hátrányát, hármat is cseréltek a vendégek negyedóra alatt, hogy frissítsék a sorokat. Ennek meg is lett az eredménye, az egyik csere,

Malinovsky óriási szabadrúgásgóljával sikerült egyenlíteni a 70. percben.

A csattanó még hátra volt, a 84. percben Gomez indult meg a Parma félpályájának közepéről, és

szép cseleket követően bombázta a kapuba a labdát, ezzel az Atalanta 1-0-s hátrányból 2-1-re módosította az állást, ami a lefújásig a Parma próbálkozásai ellenére sem változott.