Szenvedve nyert a Real Madrid

Cristiano Ronaldo (Real Madrid), foci
Real Madrid's Portuguese forward Cristiano Ronaldo (L) gestures during the Spanish league football match Levante UD vs Real Madrid CF at the Ciutat de Valencia stadium in Valencia on March 2, 2016. Jose Jordan / AFP
Ha nehezen is, de 3-1-re győzött az utolsó helyezett Levante otthonában a Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság 27. fordulójának szerdai játéknapján.

A mérkőzés első gólját Cristiano Ronaldo szerezte a 34. percben büntetőből, négy perc múlva pedig Borja Mayoral lövése a kapufáról Diego Marino kapura pattanva a hálóba csorgott (0-2). A félidő hajrájában Deyverson szépített (1-2).

A második félidőben ugyan többet birtokolta a labdát a vendégcsapat, de csak a hosszabbításban sikerült még egy gólt begyötörni: a 92. percben Ronaldo jó centerezését Isco vágta a kapuba, beállítva az 1-3-as végeredményt.

Cristiano Ronaldo büntetőből volt eredményes Forrás: AFP/Jose Jordan

Az Athletic Bilbao Aritz Aduriz mesterhármasának köszönhetően 4-1-re legyőzte a Deportivo La Coruna csapatát. A baszkok csatára már 17 gólnál jár a bajnokságban. A Deportivo 11 forduló óta nyeretlen.

Eredmények, Primera División, 27. forduló:
Sevilla - Eibar 1-0 (1-0)
gól: Llorente (11.)
piros lap: Lillo Castellano (88., Eibar)

Celta Vigo - Villarreal 0-0

Málaga - Valencia 1-2 (1-1)
gól: Cop (14.), illetve Kameni (41., öngól), Cserisev (49.)

Athletic Bilbao - Deportivo 4-1 (2-0)
gól: Muniain (13.), Aduriz (36., 53., 60.), illetve Oriol Riera (51.)

Levante - Real Madrid 1-3 (1-2)
gól: Deyverson (39.), illetve Cristiano Ronaldo (34., büntetőből), Diego Marino (38., öngól), Isco (90+2.)