A labdarúgó NBI 20. fordulójában a Ferencváros vezetett, de nem tudta legyőzni a Debrecent, így továbbra is nyeretlen 2014-ben. Hasít az MTK-t verő Pécs, egészen a negyedik helyre jött fel az MFC, az Újpest Mezőkövesden nyert, a Puskás Akadémia nem tudta legyőzni az utolsó Kaposvárt.

NBI, 20. forduló:
Ferencváros-Debrecen 1-1 (gól: Somália 8. , illetve Volas 27.)
Pécs-MTK 1-0 (gól: Koller 44.)
Kaposvár-Puskás 1-1 (gól: Kink 57., illetve Lencse 32.)
Videoton-Győr 0-1 (gól: Martinez 67., piros lap: Vinicius, Videoton, 45.)

Jól kezdte a Debrecen elleni rangadót a Ferencváros, a vezetéshez mégis szüksége volt egy kis szerencsére is: az erős szél visszatolt egy előrevágott labdát, amire Nenad Novakovics rosszul mozdult ki, így Somaliának az üres kapuba kellett csak emelnie.

A Debrecent egy időre megfogta a gól, de még az első félóra vége előtt válaszolni tudott: René Mihelic nagyszerű labdáját Dalibor Volas bólintotta a Fradi kapujába. Innentől jobbára egymás hibáiból éltek a csapatok, több helyzet is kialakult a védelmek kihagyásai miatt, de több gól már nem született az egyébként elfogadható iramú első félidőben. Aztán a másodikban sem, de ez már kevésbé volt meglepő, mert nagyot esett a mérkőzés színvonala.

A Ferencváros továbbra sem tud nyerni Thomas Doll irányításával, 2014-ben három meccsén csak két pontot szerzett a Fradi. Az NB I-ben 11 forduló óta veretlen a DVSC, ez a leghosszabb ilyen sorozat a magyar élvonalban. A Loki legutóbb a 8. fordulóban, szeptember 22-én veszített, a Győri ETO otthonában kapott ki 3–0-ra. Ez pontosan aznap történt (csak két órával később), amikor a Fradi legutóbb győzött pályaválasztóként (FTC–Újpest 3–1).

Thomas Doll Forrás: AFP/Clemens Bilan

Az MTK a győztes örökrangadó után 1-0-ra kikapott Pécsen, a győztes gólt Koller Krisztián szerezte büntetőből, ami előtt kiállították a vendégektől Rodenbücher Istvánt. A Pécs a negyedik helyre jött fel, az MTK a kiesés ellen küzd. A Puskás Akadémia vezetett Kaposváron Lencse László góljával, de a hazaiak Tarmo Kink góljával egyenlítettek, de így is az utolsó helyen állnak, és egyre inkább leszakadnak. A játéknap első meccsén az Újpest 1-0-ra nyert Mezőkövesden, de nehéz elképzelni, hogy felhőtlenül tudtak örülni a sikernek az újpestiek.

A vasárnapot a Videoton-Győr zárta, az első félidő utolsó percében a győri Varga Roland kapufát lőtt, majd a kipattanó labdára érkező Pátkait Vinicius buktatta a tizenhatoson belül. A játékvezető a brazil légióst kiállította, és büntetőt ítélt, Rudolf tizenegyesét azonban Calatayud kivédte. A második félidőben a Győr Martinez fejesgóljával megszerezte a vezetést, ez a találat döntött.

A Győr győzelmével egy pontra megközelítette a második helyezett Videotont. A dühös hazai szurkolók a mérkőzés végén különböző rigmusokkal adták José Gomes vezetőedző tudtára, hogy távozását kívánják. A Videoton november 18. óta nem nyert bajnoki mérkőzést, akkor a Mezőkövesdet verte meg 1-0-ra.
A Győr három vesztes és négy nyeretlen tétmeccs után győzött.