Két éremmel zárt a magyar csapat a rövidpályás gyorskorcsolya-Eb-n

JÁSZAPÁTI Petra; KERKHOF, Yara van
Gdansk, 2023. január 14. Jászapáti Petra (b) és a holland Yara van Kerkhof a rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság női 500 méteres versenyének elődöntőjében a lengyelországi Gdanskban, a Hala Olivia sportcsarnokban 2023. január 14-én. MTI/Illyés Tibor
Jászapáti Petra bronzérme nyert a gdanski rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokság 1000 méteres egyéni versenyében. A szegedi versenyző első egyéni Eb-érmét, valamint a magyar csapat első érmét nyerte a kontinensversenyen. A magyar csapat végül két éremmel zárt, miután a női váltó a hollandok mögött ezüstérmes lett.

A szegediek 24 éves, a vegyesváltóval Pekingben olimpiai bronzérmes, 500 méteren már világkupaversenyen is győztes magyar koris a harmadik pozícióból indulva remek versenyzéssel, a holland Xandra Velzeboerel ezredmásodpercre azonos idővel ért célba. Akit azonban kizárták a német Anna Seidel buktatásáért, így a belga Hannah Desmet nyert megelőzve a nagy esélyes holland Suzanne Schultingot, Jászapáti Petra pedig bronzérmes lett. Ez a magyar versenyző első egyéni Eb-érme, valamint a magyar csapat első érme Gdanskban.

Jászapáti Petra nagyszerű versenyzéssel szerezte meg a bronzérmet Forrás: MTI/Illyés Tibor

A B döntőben induló Somodi Maja 3., összesítésben 7. lett.

A férfiak 1000 méteres A döntőjében is belga győzelem született, méghozzá Hannah Desmet testvére, Stijn Desmet révén. A bronzérmes Furkan Akar révén a sportág első török Eb-érme is megszületett.

A B döntőben negyedik helyen záró Tiborcz Dániel összesítésben nyolcadik lett, miután az A döntőben sárga lappal zárták ki a lett Reinis Berzinst.

A két-két férfi és női versenyzőt felvonultató vegyesváltó Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Nógrádi Bence, Tiborcz Dániel összeállításban a B döntőt megnyerve az ötödik helyen zárt.

Az Eb utolsó magyar érdkeltségű futamában a női 3000 méteres váltóversenyben a Bácskai, Jászapáti, Kónya, Sziliczei-Német Rebeka összetételű magyar négyes remek versenyzéssel az olaszokat és a lengyeleket megelőzve a második helyet szerezte meg a nagy esélyes hollandok mögött.

2000 méteres vegyes váltó:
1. Hollandia (Itzhak de Laat, Suzanne Schulting, Jens van 'T Wout, Xandra Velzeboer) 2:43.870 perc