Djokovic is visszalépett a miami tenisztornától

Novak Djokovic, tenisz
INDIAN WELLS, CA - MARCH 15: Novak Djokovic of Serbia serves to Nick Kyrgios of Australia during the BNP Paribas Open at the Indian Wells Tennis Garden on March 15, 2017 in Indian Wells, California. Matthew Stockman/Getty Images/AFP
A világranglistán második Novak Djokovic visszalépett a szerdán kezdődő miami tenisztornától.

A 12-szeres Grand Slam-győztes szerb sztár, aki a most zajló Indian Wells-i tornán a nyolcaddöntőben búcsúzott az ausztrál Nick Kyrgiosszal szemben, Facebook-oldalán azt írta, hónapok óta könyöksérüléssel bajlódik, ami mostanra annyira súlyossá vált, hogy orvosai tanácsára a visszalépés mellett kellett döntenie.

Djokovic hatszor győzött Miamiban, ott nyerte pályafutása első ezres versenyét még 2007-ben, emellett a torna háromszoros címvédőjének is mondhatja magát.

Novak Djokovic Forrás: AFP/2017 Getty Images/Matthew Stockman

Korábban a világelső brit Andy Murray - szintén könyöksérülésre hivatkozva - lépett vissza a tornától, melyen így a világranglista harmadik helyén álló svájci Stan Wawrinka lesz a legmagasabban rangsorolt játékos.