Szávay Ágnes - oldalán Michaella Krajicekkel - bejutott az elődöntőbe a 170 ezer dollár összdíjazású belgiumi Haseltben rendezett nőitenisz-tornán. A magyar-holland páros ellenfele a legjobb négy között a belga Kim Clijsters, Els Callens kettős lesz.

Eredmény, páros, negyeddöntő:
Szávay Ágnes, Michaella Krajicek (magyar, holland) - Daniilidu, Russel (görög, amerikai, 3.) 6:1, 6:2

Nagy meglepetésre Guillermo Coria kiesett a 850 ezer euró összdíjazású bázeli férfitorna nyolcaddöntőjében. Az első helyen kiemelt argentin klasszist a világranglistán 131. Kristof Vliegen búcsúztatta két szoros szettben. A 23 éves belga teniszező a selejtezőből jutott fel a főtáblára. "Eddigi pályafutásom legnagyobb sikere. Tavaly Nalbandian skalpját szereztem meg, most még szebbet, Coriáét" - lelkendezett Vliegen. Coria után a spanyol Juan Carlos Ferrero (3. kiemelt) és Tommy Haas (8.) is búcsúzott bázeli versenyen.

Eredmény, nyolcaddöntő:
Vliegen (belga) - Coria (argentin, 1.) 7:6 (7-0), 7:5
Acasuso (argentin) - Ferrero (spanyol, 3.) 6:3, 6:7 (7-9), 6:3
Gonzalez (chilei, 4.) - Berrer (német) 6:4, 7:5
Hrbaty (szlovák, 5.) - Calleri (argentin) 3:6, 6:3, 6:2
Bagdatisz (ciprusi) - Haas (német, 8.) 6:2, 6:3

A tavalyi francia nyílt teniszbajnokságon győztes Gaston Gaudio kikapott a 680 250 euró összdíjazású lyoni férfitorna nyolcaddöntőjében: az argentin klasszist a hazai közönség előtt szereplő Gael Monfils búcsúztatta két sima szettben. Az első helyen kiemelt amerikai Andy Roddick és a hazai közönség előtt szereplő Sébastien Grosjean viszont továbbment Lyonban.

Eredmények, nyolcaddöntő:
Monfils (francia) - Gaudio (argentin, 3.) 6:4, 6:3
Gicquel (francia) - Sanguinetti (olasz) 6:3, 6:2
Roddick (amerikai, 1.) - Mahut (francia) 7:6 (7-5), 6:3
Grosjean (francia) - Robredo (spanyol, 5.) 7:5, 6:3

Greg Rusedski bejutott az egymillió dollár összdíjazású szentpétervári férfitorna negyeddöntőjébe: a 32 éves brit ászkirály három szettben győzött az amerikai Kevin Kim ellen. Rusedski a nyolc között a svéd Thomas Johanssonnal találkozik. A címvédő Mihail Juzsnyij és az első helyen kiemelt Nyikolaj Davigyenko is biztosan nyert.

T. Johansson (svéd, 2.) - Pavel (román) 6:2, 6:2
Rusedski (brit, 7.) - Kim (amerikai) 4:6, 6:3, 6:4
Verdasco (spanyol, 8.) - Monaco (argentin) 7:5, 6:3
Davigyenko (orosz, 1.) - Goldstein (amerikai) 6:3, 6:4
Juzsnyij (orosz, 4.) - Saulnier (francia) 6:1, 6:1

Az 585 ezer dollár összdíjazású linzi női tornán a következő eredmények születtek.

Schnyder (svájci, 4.) - Benesova (cseh) 6:2, 6:2
Petrova (orosz, 3.) - Arvidsson (svéd) 6:3, 6:3
Hantuchova (szlovák, 6.) - Martinez (spanyol) 2:6, 6:0, 3:1-nél Martinez könyöksérülés miatt feladta
Szugijama (japán) - Dulko (argentin) 6:4, 3:6, 6:2
Bammer (osztrák) - Dusevina (orosz) 7:5, 6:4