Póth Diána "beugróként" vehetett részt a műkorcsolya Grand Prix-sorozat utolsó előtti, ötödik állomásán, a moszkvai Oroszország-kupán, ahol mindhárom orosz versenyzőt megelőzve a 6. helyen végzett.

Az 1999-es Európa-bajnokságon 4., de a tavalyi Eb-n csak 17. helyezett Póth Diána idén nem került be a meghívásos Grand Prix-sorozat mezőnyébe, de amikor egy héttel ezelőtt az amerikai McDonough lemondta a moszkvai GP-való részvételt, a 22 éves magyar versenyzőt hívták meg a helyére. Aki élt a lehetőséggel, hiszen a 12 fős mezőnyben az ötödik legjobb kűrt bemutatva a 6. helyen zárt. (A rövid program után még csak a 9. volt.) Póth mindhárom orosz indulót megelőzte, így a vb-ezüstérmes Szokolovát is. A versenyt az ukrán Liasenko nyerte, a második helyen az olasz Kostner, a harmadikon az ukrán Maniascsenko végzett.

A Grand Prix-sorozat utolsó állomása, a Japán GP előtt az összesített pontversenyben az amerikai Cohen vezet, Sebestyén Júlia továbbra is a 3., és megvan az esélye, hogy bejusson a decemberi GP-döntőbe, ahol az első hat léphet fel. Az élen álló Cohen, Arakava (japán), Sebestyén trió Japánban már nem indulhat, hiszen mindenkinek csak két lehetősége van pontgyűjtésre, és ők ezeket már letudták. A papírforma alapján Liasenko, az amerikai Kirk és a japán Onda kvalifikálja még magát a fináléba. Ahhoz, hogy Sebestyén biztosan bejusson a döntőbe, az kell, hogy a japán Suguri az utolsó versenyen ne szerezzen érmet, az ugyancsak japán Ota pedig a második helynél hátrébb végezzen. Japánban egyébként Póth újra indulhat, és ő is segíthet Sebestyénnek, azáltal, ha minél több pontot „rabol” a riválisaitól.

Eredmények, Oroszország-kupa, nők: 1. Liasenko (ukrán) 149,68; 2. Kostner (olasz) 143,53; 3. Maniascsenko (ukrán) 139,84; 4. Rochette (kanadai) 139,30; 5. Liang (amerikai) 138,56; 6. Póth Diána 129,24; 7. Oblaszova (orosz) 127,96; 8. Nakano (japán) 127,68; 9. Szokolova (orosz) 126,33; 10. Neligyina (orosz) 117,49; 11. Kettunen (finn) 113,18; 12. Liu (kínai) 105,75. A további három számban orosz győzelem született: a férfiaknál Pljusenko (231,25), párosban a Totmanyina, Marinyin (190,66), jégtáncban a Navka, Kosztomarov (108,65) duó bizonyult a legjobbnak.

A GP-pontverseny állása a nőknél az utolsó verseny előtt: 1. Cohen (amerikai) 24 pont/2 verseny, 2. Arakava (japán) 18/2, 3. Sebestyén Júlia 14/2, 4. Liasenko (ukrán) 12/1, 5. Kostner (olasz) 9/2, 6. Kirk (amerikai) 9/1, 7. Onda (japán) 9/1, …11. Suguri (japán) 7/1, … 14. Ota (japán) 5/1, … 21. Póth Diána 3/1. (A versenyzők az egyes GP-állomásokon 12, 9, 7, 5, 4, 3, 2, és 1 pontot szerezhetnek.)