A címvédő amerikai válogatott tízpontos győzelmet aratott a legutóbbi ezüstérmes orosz együttes ellen a brazíliai nőikosárlabda-világbajnokság rangadóján.

A C csoport harmadik, zárófordulójában rendezett meccsen az amerikai csapat végig kézben tartotta a mérkőzést és magabiztosan győzött 90-80-ra, így a kvartett élén végzett.

4. Tajvan 3

A négy csoport első három helyezettje a második, nyolcaddöntős csoportkörbe jutott, míg a kvartettek negyedikjei helyosztót játszanak a 13-16. helyért. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.

A nyolcaddöntő csoportjai:
E csoport (Sao Paulo): Argentína (A csoport 1.), Brazília (A/2.), Spanyolország (A/3.), Ausztrália (B/1.), Litvánia (B/2.), Kanada (B/3.)

F csoport (Barueri): Egyesült Államok (C csoport 1.), Oroszország (C/2.), Kína (C/3.), Csehország (D/1.), Franciaország (D/2.), Kuba (D/3.)

Az azonos kvartettből érkezettek az egymás elleni eredményeiket magukkal viszik a két csoportba, s csak a másik csoportból érkezőkkel mérkőznek meg. Az első négy helyezettek jutnak a negyeddöntőbe.