A spanyol Marc Marquez nyerte a gyorsaságimotoros-világbajnokság  Ausztrál Nagydíján a MotoGP-sek versenyét vasárnap Phillip Islanden. Az ezúttal második helyen záró, szintén spanyol Jorge Lorenzo 11 pontra csökkentette hátrányát az éllovas Valentino Rossival szemben, aki negyedikként ért célba.

Az Ausztrál Nagydíj valószínűleg az év legnagyobb versenyét hozta. A remekül rajtoló Iannone az elején nagyot csatázott Lorenzóval és Marquezzel. Hatalmas meccs alakult ki közöttük, amit egy pályára tévedő sirályon kívül mindenki nagyon élvezett.

Iannone és a sirály Forrás: Origo

A vb-címért hajtó Lorenzo aztán meglépett, és úgy nézett ki, haza is ér, mert közben ugyan a 6. helyről feljött az éllovas Rossi is, de Marquez vette át a vezetést, nem az olasz Doktor. Az óriási csatában Iannone bemutatta az év előzését is, de az utolsó szó Marquezé volt, aki az utolsó körben nyolc tizedes hátrányt dolgozott le, és végül hihetetlen izgalmak közepette megnyerte a versenyt.

Posted by MotoGP on Saturday, October 17, 2015

MotoGP (27 kör, 120,096 km):
1. Marc Marquez (spanyol, Honda) 40:33.849 perc
2. Jorge Lorenzo (spanyol, Yamaha) 0.249 mp hátrány
3. Andrea Iannone (olasz, Ducati) 0.930 mp h.
A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. Valentino Rossi (olasz, Yamaha) 296 pont, 2. Lorenzo 285, 3. Marquez 222

Moto3 (23 kör, 102,304 km):
1. Miguel Oliveira (portugál, KTM) 37:34.742 perc
2. Efren Vazquez (spanyol, Honda) 0.132 mp h.
3. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 0.161 mp h.
A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. Danny Kent (angol, Honda) 244 pont, 2. Oliveira 204, 3. Enea Bastianini (olasz, Honda) 188

Moto2 (25 kör, 111,2 km):
1. Alex Rins (spanyol, Kalex) 39:00.084 perc
2. Sam Lowes (angol, Speed Up) 6.633 mp h.
3. Lorenzo Baldassarri (olasz, Kalex) 10.408 mp h.
A pontverseny állása 16 verseny után (még 2 van hátra): 1. (és már világbajnok) Johann Zarco (francia, Kalex) 318 pont, 2. Rins 214, 3. Esteve Rabat (spanyol, Kalex) 206

Következik: Szepangi Nagydíj, Malajzia, október 25.