Az angol labdarúgó-bajnokság negyedeosztálya, a League Two tegnap esti mérkőzésén, a Morecambe - Masfield találkozón (1-1) hajmeresztő szabálytalanságot mutatott be a vendég együttes egyik játékosa.

Érdekes jelenet zajlott le tegnap az angol labdarúgó-bajnokság negyedosztályában megrendezett Morecambe-Mansfield mérkőzésen. Az 1-1-es eredménnyel végződő meccs 29. percében a vendégcsapat védője,

Stephen McLaughlin karatebajnokokat megszégyenítő mozdulattal, brutálisan mellbe talpalta az ellenfél egyik játékosát.

A játékvezető nem volt szívbajos, mindössze sárga lappal büntette a megmozdulást.

Az eset kapcsán könnyen az ember eszébe jut egy hasonló jelenet, amely a 2010-es világbajnokság döntőjében történt, Dél-Afrikában. A Hollandia-Spanyolország összecsapáson Nigel De Jong szállt bele talppal kőkeményen Xabi Alonso mellkasába.

A két eset közötti további hasonlóság, hogy a holland középpályás is megúszta piros lap nélkül a durva szabálytalanságot.