Pont annyit tudnak a német U20-asok, mint a 2014-es brazil válogatott?

GES / Football / DFB-Training South Tyrol, 28.05.2018 MAN South Tyrol male prepare professional footballer training camp jersey national jersey football pro WM2018 international MEN'S Südtriol preparation A team German National Team SPORT Soccer CAMP Foot
Mats Hummels (Germany). GES / Football / Preparation for the 2018 World Cup: Training of the German national team in South Tyrol, 28.05.2018 Football / Soccer: Training of the German national football team in Eppan, May 28, 2018 | usage worldwide
Hétfőn a világbajnoki címvédő német fociválogatott is pályára lépett egy felkészülési mérkőzésen, amelyen ismerős eredmény született.

A 2014-ben Brazíliában negyedik világbajnoki címét nyerő, azaz a június 14-én kezdődő oroszországi tornára címvédőként készülő német válogatott hétfőn felkészülési mérkőzést játszott, melynek egyik legfontosabb pillanata az volt, amikor hosszú kihagyás után újra pályára lépett Manuel Neuer, a válogatott első számú kapusa. Az olaszországi Dél-Tirol (Trentino Alto-Adige) tartományban található aprócska faluban, Eppenben (Appiano) megbújó válogatott a zártkapus mérkőzésre ellenfelet is otthonról hozott: az U20-as válogatottnak volt szerencséje pályán tölteni 90 percet Löw mester fiai ellen.

Sok örömük nem volt benne, túl azon, hogy mégiscsak a világbajnok együttessel focizhattak egy jót, mert a 6. percre Julian Brandt és Leon Goretzka révén már 2-0-ra vezettek a nagyok. A szépítést követően aztán beindult a jól ismert német gépezet: Joshua Kimmich, Nils Petersen, Mario Gomez és a duplázó Leroy Sané rugdosták a gólokat a rendszerint gólvonalig bevitt labdákra kijátszott helyzetekből.

A vége 7-1 lett, ami szívet melengető eredmény minden német, és szívfacsaró számpár minden brazil drukker számára: a négy évvel ezelőtti elődöntőben ugyanis éppen ennyire, azaz 7-1-re verte a Mannschaft a hazai pályán játszó dél-amerikaiakat.

A németek a Koreai Köztársasággal, Mexikóval és Svédországgal találkoznak a csoportkörben.