Máris továbbjutás küszöbén a Penguins

Pittsburgh Penguins v Columbus Blue Jackets - Game Three GettyImageRank2 athelete hockey NHL Sports SPORT ICE HOCKEY National Hockey League
COLUMBUS, OH - APRIL 16: Jake Guentzel #59 of the Pittsburgh Penguins is congratulated by Sidney Crosby #87 after scoring the game-winning goal against the Columbus Blue Jackets in overtime in Game Three of the Eastern Conference First Round during the 2017 NHL Stanley Cup Playoffs on April 16, 2017 at Nationwide Arena in Columbus, Ohio. Pittsburgh defeated Columbus 5-4 in overtime. Pittsburgh leads the series 3-0. Kirk Irwin/Getty Images/AFP
Harmadik mérkőzését is megnyerte a címvédő Pittsburgh Penguins az NHL rájátszásának főcsoport-negyeddöntős szakaszában.

Az alapszakaszt másodikként záró gárda vasárnap hosszabbítás után 5-4-re nyert Columbusban, így már csak egy sikerre van a továbbjutástól.

A meccs hőse a Pens újonca, Jake Guentzel volt, ő a franchise történetének első újonca, aki egy playoff-meccsen mesterhármast tudott szerezni - hab a tortán, hogy ő lőtte a meccset eldöntő gólt is.

Két mérkőzésen is a kapusok játszották a főszerepet: az edmontoni Cam Talbot zsinórban másodszor nullázta le a Sharksot, ezúttal 23 lövést hárítva.

Talán még nála is parádésabb teljesítményt nyújt a St. Louis Blues kapusa, Jake Allen, aki ezúttal 40 lövést védett a Minnesota ellen. A Wild eddig mindhárom meccsen csupán egyszer tudta bevenni Allen kapuját, aki a három meccsen a kapujára küldött 117 lövésből 114-et megfogott!