Az NHL-ben legjobb mérleggel rendelkező Ottawa tartalékos felállással kikapott Bostonban a legutóbbi játéknapon, de nem járt jobban a címvédő Tampa Bay sem, a Lightningot a Buffalo verte 3-1-re, a hazaiak kapujában Ryan Miller visszatérése után már az ötödik győztes meccsen védett.

Simon Gagnenak mindössze hét másodpercre volt szüksége a hosszabbításban, hogy megszerezze a Philadelphia győztes gólját a Rangers ellen, ezzel a Flyers a hatodik diadalát aratta a tizenegy meccsből álló túráján.

A hepatitiszből felépülő Patrik Elias visszatérése utáni második meccsén brillírozott, összesen négy pontot szerzett (2 gól, 2 gólpassz) a Montreal ellen, a Devils ezzel a győzelemmel talán magára talál.

A St. Louis ideális ellenfél volt Manny Legace és a Detroit számára, a kapus egy hónap után húzott ismét korcsolyát tétmeccsen, és 15 lövést hatástalanítva shutoutot ért el. A Red Wings remek formában van, az elmúlt hét találkozójából hatot győztesen zárt. A Colorado is ellfelejti lassan, hogy milyen érzés veszíteni, az Avalanche sorozatban három ellenfelet pipálhatott ki, ezúttal a Minnesota járt pórul.

A Vancouver két büntetőt is kapott a Chicago elleni ütközet harmadik harmadában, Alexandre Burrows még hibázott, de Jarkko Ruutu kíméletlen ítéletvégrehajtó volt, ez volt a Canucks győztes találata. A Blackhawks zsinórban kilencedszer zakózott, érdekesség, hogy Ruutu öccse, Tuomo is gólt szerzett, azzal szerzett vezetést a Chicago.

Luc Robitaille tizennégy mérkőzéses gólcsendjét egy duplával törte meg a Phoenix ellen, és ezzel egy gólra megközelítette Marcel Dionne-t, aki 550-szer volt eredményes a Kings színeiben. A Los Angeles kapujában először húzta le a rolót Matthieu Garon, pályafutása során ez volt az ötödik shutoutja.

A San Joséban egyre jobban kezd összeszokni a Cheechoo, Thornton duó, előbbi két héten belül másodszor jegyzett mesterhármast, a Bostontól érkező center pedig egy gólt és asszisztot ért el a Colombus elleni 6-3-as siker alkalmával. Nils Ekman is kitett magáért, a Thorntonék sorában szereplő balszélső négy gólban vállalt szerepet.

eredmények:
Boston Bruins - Ottawa Senators 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
gól: G. Murray (25:35), Stuart (26:40), Boyes (53:10), T. Green (59:48), illetve Neil (25:07), Fisher (50:42)

Buffalo Sabres - Tampa Bay Lightning 3-1 (1-0, 1-1, 1-0)
Hecht (19:41), Drury (30:10), Tallinder (42:15), illetve St. Louis (32:23)

New York Rangers - Philadelphia Flyers 3-4 (2-1, 0-2, 1-0, 0-1) - hosszabbítás után
gól: Straka (11:01, 54:53), Prucha (17:16), illetve Meyer (2:42), Johnsson (30:53), Savage (34:06), Gagne (60:07)

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 5-4 (3-2, 2-0, 0-2)
gól: Elias (1:03, 27:44),Vi. Kozlov (14:15), Gomez (15:55), Rafalski (30:05), illetve S. Koivu (0:11), Higgins (17:41), Ryder (44:05), Kaszcicin (45:45)

Detroit Red Wings - St. Louis Blues 3-0 (2-0, 0-0, 1-0)
Dacjuk (9:42), Draper (18:20), Zetterberg (41:45)

Minnesota Wild - Colorado Avalanche 2-4 (0-2, 1-2, 1-0)
Tjarnqvist (28:33), T. White (49:38), illetve Svatos (17:51), Tanguay (18:21, 22:43), McLean (36:12)

Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 2-3 (1-0, 0-2, 1-1)
gól: T. Ruutu (12:16), M. Lapointe (58:23), illetve Baumgartner (26:22), Näslund (27:32), J. Ruutu (57:58)

San Jose Sharks - Columbus Blue Jackets 6-3 (2-2, 2-0, 2-1)
gól: Cheechoo (3:58, 22:50, 48:56), Thornton (7:33), Stevenson (30:31), Ehrhoff (45:41), illetve Nash (10:42, 40:25), Rupp (12:13)

Los Angeles Kings - Phoenix Coyotes 4-0 (3-0, 0-0, 1-0)
gól: Conroy (11:46), Corvo (12:36), L. Robitaille (18:08, 59:11)