Carmelo Anthony karrierrekordnak számító 45 pontja is kevés volt a Denver Nuggetsnek, hogy legyőzze a vendég Philadelphia 76erst az NBA legutóbbi játéknapján.

A látogatók szempontjából 108-106-ra végződött találkozó döntő kosarát Allen Iverson dobta mindössze 4,2 mp-cel a végső dudaszó előtt. A sztár egyébként összesen 36 pontot szerzett, ebből 22-t a második félidőben.

A New Jersey Nets és a Detroit Pistons egyformán hazai környezetben folytatta sikersorozatát: előbbi a Cleveland, utóbbi pedig a Toronto ellen nyert, így megszakítás nélkül hetedszer, illetve nyolcadszor ünnepelhetett győzelmet.

Gyermekáldás miatt a félidőben távozott a Utah Jazz elleni mérkőzésről Tracy McGrady, a Houston Rockets sztárja. Az első 24 percben 21 pontig jutó kiválóság - akinek menyasszonya kisfiúnak adott életet - nélkül a texasiak mindössze 33 pontot dobtak a hátralévő két negyedben, s végül simán kikaptak (74-82).

A Sacramentóhoz kapcsolódó hír, hogy bizonytalan időre harcképtelenné vált az idényben 16,5-ös pontátlaggal büszkélkedő Shareef Abdur-Rahim. A 29 éves bedobó - aki a Kings eddigi 27 meccsén rendre a kezdőcsapatban kapott helyet - hétfőn állkapocscsont-törést szenvedett a Portland elleni találkozón.

Atlanta Hawks - Charlotte Bobcats 90-93
New Jersey Nets - Cleveland Cavaliers 96-91
Miami Heat - Milwaukee Bucks 109-98
Detroit Pistons - Toronto Raptors 113-106
San Antonio Spurs - Indiana Pacers 99-86
Houston Rockets - Utah Jazz 74-82
Denver Nuggets - Philadelphia 76ers 106-108
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 93-110