Hosszabbításban nyert a T'wolves és a Blazers

Először a hosszabbítás közepén szerezte meg a vezetést a Portland TrailBlazers kosárlabdacsapata, s végül nagy csatában 112-110-re verte a Sacramento Kings együttesét az NBA csütörtöki játéknapjának legizgalmasabb párharcában. Ráadásban nyert a Minnesota is Chicagóban, míg a Dallas Mavericks otthon oktatta a mindössze második vereségét begyűjtő Houston Rocketset. Nem halad Kobe Bryant tárgyalása sem, egyelőre bizonytalan, mikor ül össze a bíróság a Lakers-játékos ügyében.

Dallasban szenvedte el második vereségét a Houston Rockets kosárlabdacsapata, miután az NBA csütörtöki játéknapján 97-86-ra kikapott a Maverickstől. A hazaiak legjobbja ezúttal is a német erőcsatár-fenomén, Dirk Nowitzki volt a maga 23 találatával, ám a hajrában inkább Antoine Walker, illetve Shawn Bradley nevét foglalhatták imáikba a texasiak. Walker 17 pontig (és 12 lepattanóig) jutott a találkozón, ebből a hajrában hetet szórt, míg Bradley tökéletesen őrizte a Rakétások kínai nagyemberét, Jao Minget.

Nagy csatában, hosszabbításban maradt alul a Chicago Bulls, amely a félidőben már nyolc ponttal (47-39) vezetett a Minnesota ellen, ám a hajrát a Wolves bírta jobban. A találkozó kulcsfigurája a vendégek "újonca" Latrell Sprewell volt, aki az utolsó pillanatban dobott triplájával kiharcolta a ráadást, majd ott négy ponttal (összesen 27-tel) segítette sikerhez csapatát. Kevin Garnett 19 ponttal és 17 lepattanóval járult hozzá ahhoz, hogy a Minnesota immáron zsinórban kilencedszer kerekedjen felül a Bikákon, s megőrizze 1998 áprilisa óta íródó veretlenségi sorozatát a "Szeles Városban".

A Chicagót bizonyára megzavarta az is, hogy egyik védőjét, Jamal Crawford a hajrára elveszítette, a játékos ugyanis olyan szerencsétlenül esett a negyedik negyedben, hogy beverte a fejét a padlóba, így elővigyázatosságból kórházba kellett szállítani.

Hosszabbítás döntött Portlandben is, ahol a félidőben már 18 ponttal vezetett a Sacramento, ám végül mégis vereséggel hagyta el a pályát. A vendégek a 27 ponttal záró Peja Stojakovic és a 26 pontos Mike Bibby vezérletével gyakorlatilag csupán a harmadik negyedet aludták át, ez elég is volt a Portlandnek a felzárkózáshoz.

A hazaiak először három és fél perccel a hosszabbítás letelte előtt vették át a vezetést Damon Stoudamire kosarával (109-107), majd Rasheed Wallace duplájával négyre nőtt a különbség. Bibby egy hárompontossal ugyan faragott a hátrányból, de az utolsó pillanatban Wallace még értékesített egy büntetőt, kialakítva a 112-110-es végeredményt.

eredmények:
Dallas Mavericks - Houston Rockets 97-86 (20-18, 30-26, 31-27, 16-15)
legjobb dobók:
D. Nowitzki 23, A. Walker 17 (12 lep.), S. Nash 16, illetve J. Jackson 23, S. Francis 15, J. Ming 12

Chicago Bulls - Minnesota Timberwolves 89-92 (21-17, 26-22, 18-27, 17-16, 7-10) - hosszabbítás után
ld.:
J. Rose 25, E. Curry 15, S. Pippen 12, illetve L. Sprewell 27, K. Garnett 19 (17 lep.), S. Cassell 17

Portland TrailBlazers - Sacramento Kings 112-110 (18-34, 27-29, 37-21, 23-21, 7-5) - hosszabbítás után