A Detroit Pistons kosárlabdacsapata lesz az Indiana Pacers ellenfele az NBA Keleti főcsoportdöntőjében, miután a michigani együttes hazai pályán, Auburn hillsben nagyon sima, 90-69-es sikert aratott a New Jersey ellen, s összesítésben 4-3-ra jobbnak bizonyult ellenfelénél.

eredmény, keleti főcsoport, elődöntő, 7. mérkőzés
Detroit Pistons - New Jersey Nets 90-69 (21-14, 22-17, 30-19, 17-19)
ld.: C. Billups 22, R. Hamilton 21, B. Wallace 18, R. Wallace 12, illetve K. Kittles 17, K. Martin 17 (12 lep.), R. Jefferson 17
a párharcot 4-3-mal a Detroit nyerte.

Talán lehet azt mondani: a mindent eldöntő hetedik összecsapáson esélye sem volt a vendég New Jerseynek. Az első negyedet 21-14-re nyerte, a Pistons, félidőben már 43-31 volt az előny, az utolsó 12 percnek pedig 23 pontos előnnyel vágott neki a hazai együttes. Eldőlt minden: Chauncey Billups összességében 22 pontot szórt, nem maradt el sokkal mögötte Richard Hamilton (21), s "Big" Ben Wallace (18) sem, így a végeredmény 90-69 lett.

"Úgy vélem, a New Jerseynek sokkal nagyobb energiával, és keményebben kellett volna játszania. Ha valaki azt mondja nekem, hogy eddig eljutunk, s a hetedik, mindent eldöntő összecsapáson így nyerünk a nets ellen, azt mondtam volna, ez egy őrült!" - nyilatkozta boldogan a mérkőzés után Wallace.

A döntő első mérkőzésére szombaton, Indianapolisban kerül majd sor.