Öt mérkőzést játszottak az NHL rájátszásának aktuális játéknapján, és mindegyik találkozón az összesítésben hátrányban lévő gárda diadalmaskodott. A nap főszerepelői a hibátlanul védő Habibulin és Belfour, illetve a mesterhármast ütő Silinger voltak.

Ed Belfour zsinórban második shutoutjával a Toronto 2-0-ra nyert Ottawában. A 39 éves kapusfenomén 37 védést mutatott be, és így karrierje tizenharmadik hibátlan playoff mérkőzésével a második helyen áll az aktív kapusok között.

A Tamba Bay is idegenben nyert, és a Lightning kapuja is bevehetetlen volt, Habibulin ugyanis becenevéhez (A Fal) méltón útját állta a lövéseknek. A csatárokra sem lehetett panasz, St. Louis két gólt szerzett, míg Richards két előkészítés mellett maga is beköszönt az Islandersnek.

A címvédő New Jersey Devils életben tartotta a reményeit, és a két philadelphiai zakó után otthon javított az Elias-Gomez duó vezérletével, akik ketten együtt 5 pontot hoztak össze. A Flyers kétszer is vezetett, de az emberhátrányokon elúszott a meccs, mivel az Ördögök ötből hármat kihasználtak.

Dallasban játszották a legizgalmasabb mérkőzést, a házigazdák ugyanis 3-1-ről álltak talpra, és a hosszabbításban csikarták ki a győzelmet, az élete első rájátszásbeli találatát ütő Ott révén. A Colorado összeomlását jól mutatja, hogy a harmadik harmadban és a túlórában összesen háromszor lőttek kapura.

Mike Silinger jó családapa és emellett kiváló hokis is, ugyanis teljesítette gyermekei kívánságát és egy mesterhármast pakolt a San Jose kapujába. A parádés csatárteljesítmény mellett a fegyelem segítette a St. Louis csapatát a győzelemhez, ugyanis tanulva az előző csata kárából, ahol 13 emberhátrányból két gólt is kaptak, ezúttal jóval óvatosabban játszottak, és mindössze 8 percnyi kiállítást gyűjtöttek be.

Keleti főcsoport:
Ottawa Senators - Toronto Maple Leafs 0-2
Nieuwendyk (21:30), Sundin (54:16)
az állás: Toronto vezet 2-1-re

New York Islanders - Tampa Bay Lightning 0-3
Richards (3:40), St. Louis 2 (6:32, 59:50)
az állás: Tampa Bay vezet 2-1-re

Nyugati főcsoport:
New Jersey Devils - Philadelphia Flyers 4-2
Elias 2 (21:26, 37:28), Martin (24:55), Gionta (47:00), illetve Roenick (8:49), Amonte (23:13)
az állás: Philadelphia vezet 2-1-re

Dallas Stars - Colorado Avalanche 4-3 - hosszabbítás után
Arnott (8:01), Young (39:58), Boucher (55:33), Ott (62:11), illetve Hejduk (11:34), Hahl (15:37), Konovalcsuk (31:02)
az állás: Colorado vezet 2-1-re

St. Louis Blues - San Jose Sharks 4-1
Silinger 3 (29:56, 47:51, 59:13), Drake (37:24), illetve Cheechoo (45:36)
az állás: San Jose vezet 2-1-re