Miután a hétfői, memphisi mérkőzésen bokasérülést szenvedett Tim Duncan, s három hétre a pályán kívülre szorult, a San Antonio Spurs bajnokcsapata is megsínylette sztárja távollétét. Az NBA-bajnok ugyan győzött 80-73-ra, de a sikert a leggyengébbnek titulált Miami Heat ellen érte el. A Lakers négyből négy sikernél jár, a Milwaukee Bucks elleni 113-107-es idegenbeli győzelem kulcsembere ismét Kobe Bryant volt. Az Indiana Pacers 71-60-ra verte a Denvert, míg a New Jersey Nets meglepetésre hazai pályán kapott ki a Houston Rocketstől (86-75).

Nem született pontözön az NBA keddi játéknapjának négy mérkőzésén, egyedül talán a Los Angeles Lakers sztárkülönítménye tett ki magáért a Milwaukee Bucks otthonában. Kobe Bryant ismét fityiszt mutatott azoknak, akik csúcsformáról, meg edzésekről és erőnlétről papolnak, a Lakers meghurcolt sztárja, aki gyakorlatilag kihagyta a teljes felkészülést, ezúttal is csapata és a mezőny legeredményesebbje lett 31 pontjával.

A Lakers 113-107-re győzött, immáron negyedik meccsét is megnyerte, s ismét olyan találkozón van túl Phil Jackson csapata, amelyen a kezdőötös tagjai tíz pont fölött teljesítettek: Bryant 31, Shaq O'Neal 23, Gary Payton 19, Karl Malone és Devean George 11-11 pontig jutott.

Kínkeservesen, 80-73-ra nyert csupán a bajnok San Antonio Spurs, amely ugyan nélkülözte a bokasérülés miatt három hétre kieső Tim Duncant és a szintén maródi Tony Parkert, de a mezőny leggyengébbje, a Miami Heat ellen ez a hétpontos különbség így is édeskevés. Főleg úgy, hogy 2:13-mal a mérkőzés vége előtt még csupán 74-73-at mutatott az eredményjelző. A Spurs pontgyártója ezúttal az argentin Manu Ginobili volt 15 találattal, Malik Rose 14 pontig és 11 lepattanóig jutott.

Egészen elképesztő, de mindössze hatvan pontot dobott Indianapolisban a Denver Nuggets, amely a harmadik negyedben összesen hét pontra volt képes. A Pacers 71-60-as sikeréből Jermaine O'Neal 25 ponttal és 20 lepattanóval vette ki részét, a vendégeknél Earl Boykins 18 pontig jutott, 11 kísérletből 7-szer talált a gyűrűbe. A társai mérlege döbbenetes: 67 dobásból mindössze 16 kosár született, a 24 százalékos dobóteljesítmény méltatlan az NBA színvonalához.

A nap negyedik mérkőzésén a New Jersey Nets meglepetésre hazai pályán kapott ki a Houston Rocketstől, a 86-75-ös siker fő letéteményese a 20 pontos Cuttino Mobley mellett Steve Francis volt, aki 17 pontot és 10 lepattanót szerzett úgy, hogy első félidőben nyolc dobásából egy sem ért célba, ám a hajrában zsinórban nyolcat jegyzett a 14-1-es rohamból.

Indiana Pacers - Denver Nuggets 71-60 (18-10, 21-24, 21-7, 11-19)