A csapat nevéhez méltó bemutatkozást rögtönzött Radim Vrbata, a Carolina Hurricanes héten szerződtetett új csatára. A cseh jégkorongozó már első mérkőzésén létfontosságú gólt szerzett, hiszen tíz másodperccel a találkozó vége előtt ő egyenlített Buffalóban. A csapat végül hosszabbításban kicsikarta a győzelmet is.

Mindenki olyan bemutatkozásról álmodik, mint amilyennel Radim Vrbata büszkélkedhet. A Carolina Hurricanes cseh csatára kedden érkezett Coloradóból, s már első mérkőzésén létfontosságú gólt szerzett. A Carolina ugyanis úgy győzött Buffalóban, hogy tíz másodperccel a rendes játékidő vége előtt még a Szablyások vezettek 2-1-re. Ám ekkor érkezett Vrbata, aki kiegyenlített, majd a hosszabbításban Adams a győztes találatot is bevitte.

"Nem történt nagy dolog, egyedül maradtam, Francis hihetetlen passzt adott, nekem csak az üres kapuba kellett csúszatnom a korongot" - magyarázta a találat történetét a cseh játékos. A Hurrikán kapujában Patrick DesRochers 32 lövést hárított, pedig ő sem mondható rutinos, öreg rókának, hiszen a decemberben érkezett hálóőr eddig mindössze kilenc találkozón szerepelt a Carolinában. A Buffalo a vereségen kívül két játékosát is elvesztette két hétre, hiszen az utolsó harmadban Curtis Brown és Dmitrij Kalinyin is megsérült.

Idegenben győzött a Detroit Red Wings is, amely a Phoenix Coyotes csapatát verte 3-2-re. A siker értékét növeli, hogy ez volt az együttes tizenötödik mérkőzésén a tizenharmadik győzelem. A mérkőzés hőse az egy gólt szerző és két gólpasszt adó Tomas Holmström volt,

Buffalo Sabres - Carolina Hurricanes 2-3 (2-0, 0-1, 0-1, 0-1) - hosszabbítás után
Mair (18:11), Connolly (19:39), illetve Francis (20:20), Vrbata (59:50), Adams (63:41)

Tampa Bay Lightning - Los Angeles Kings 4-2 (0-0, 2-1, 2-1)
Sarich (22:30), Prospal (30:07), Fegyotyenko (57:11), Lecavalier (59:44), illetve Frolov (33:49), Laperriere (49:56)

Pittsburgh Penguins - Nashville Predators 2-2 (0-1, 0-0, 2-1, 0-0) - hosszabbítás után
Lefebvre (46:45), Holzinger (57:28), illetve Johnson (7:59), Houlder (53:31)

Florida Panthers - Montreal Canadiens 0-4 (0-1, 0-2, 0-1)
Perreault (11:28), Sundstöm (21:27), Ward (23:01), Hossa (57:58)

Minnesota Wild - Dallas Stars 4-2 (4-0, 0-0, 0-2)
Hendrickson (7:14), Kuba (11:43), Brunette (14:48), Laaksonen (15:58), illetve Lehtinen (41:03 ), Arnott (46:57)

Phoenix Coyotes - Detroit Red Wings 2-3 (0-2, 1-1, 1-0)
Nagy (21:29), Johnson (56:07), illetve Woolley (5:16), Larionov (13:56), Holmström (25:11)

Anaheim Mighty Ducks - Chicago Blackhawks 5-2 (1-1, 3-0, 1-1)
Thomas 2 (12:04, 27:46), Leclerc (22:02), Sykora (33:56), Krog (59:40), illetve Sullivan 2 (4:06, 54:27)