A hétvégén több jelentős hazai mountainbike-verseny is lezajlott. Íme egy csokorra való az eseményekről.

Pécsett került sor a 3. olimpiai cross Magyar Kupa futamra, amely a saras, esős idő ellenére 200 résztvevőt számlált.

Az elit férfi mezőny győztese, az elsőéves felnőtt Parti András (Trek Józsefhegyi SE) fantasztikus versenyzéssel több mint 10 perces előnnyel ért célba a Vinczeffy Zsolt (Merida-Maraton Team Durex) és Buruczki Szilárd (Pilis Cross Country Club-Magellan) előtt. A nők közötti verseny nem hozott meglepetést, Vajda Márta (Merida-Maraton Team- Durex) diadalmaskodott.

A lejtőző szakág képviselői is összemérhették tudásukat a Mátrában ezen az esős hétvégén, ahol az 1. Downhill Magyar Kupát tartották. Itt az elit felnőtt férfiak között Gulyás Mihály (Bringabanda SC), míg a nőknél Koczka Zsófia (Top 10 SE-Kona) volt a leggyorsabb.

A magyar válogatott egyik tagja, Melts András (Corratec World Team) ezalatt Ausztriában vett részt az Európa Kupa-sorozat 1. fordulóján, egyben E1 kategóriájú versenyen, ahol az U23-as kategóriában győzött, ezzel magára öltve az elsőnek járó trikót. Összetettben a 7. helyezést szerezte meg.