Őrült meccs: hét gól, ismét a Tottenham áll továbbjutásra

Tottenham Hotspur's Spanish striker Fernando Llorente (C) scores his team's third goal during the UEFA Champions League quarter final second leg football match between Manchester City and Tottenham Hotspur at the Etihad Stadium in Manchester, north west England on April 17, 2019. (Photo by Anthony Devlin / AFP)
Kövesse velünk a Bajnokok Ligája-negyeddöntő visszavágóit percről percre.
22:31
2019. április 17.

Jó estét kívánunk!

A Tottenham Hotspur az egygólos előny ellenére sem számít esélyesebbnek a Manchester City elleni párharcban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének szerdai visszavágója előtt, míg a Liverpool nyugodtan - kétgólos hazai siker után - várhatja a Porto elleni visszavágót. Tartsanak velünk!

22:33

A Tottenham jó idegenbeli mérlege

A Tottenham vendégként a legutóbbi nyolc BL-meccsén csak egyszer szenvedett vereséget, és ráadásként legutóbbi három tétmérkőzését kapott gól nélkül nyerte meg. Viszont több meghatározó játékosa is sérült - köztük az elsőszámú gólfelelős Harry Kane -, és további húzóemberek szerepeltetése kérdéses volt, ugyancsak sérülés miatt. A londoniaknak így kellene felvenniük a versenyt azzal a manchesteri gárdával, amely 26 találattal az idei BL-szezon leggólerősebb együttese.

Agüero főszereplő lehet a Tottenham ellen is Forrás: AFP/Oli Scarff

A City hazai mutatója ugyancsak félelmetes, 23 győzelem mellett kétszer kapott ki. Legutóbbi 11 összecsapását megnyerte, gólkülönbsége 48-3, nyolc találkozón érintetlen maradt a kapuja. Josep Guardiola támadói közül Sergio Agüero legutóbbi öt mérkőzésén négy gólt szerzett, az elmúlt 16 találkozón 15-öt. Raheem Sterling a Crystal Palace elleni vasárnapi bajnoki összecsapáson kétszer volt eredményes, az elmúlt hét találkozón hatszor.

22:40

Íme, a City-Tottenham meccs kezdője

22:45

Nagyszerű formában a Liverpool

A másik szerdai párharc visszavágóján egy nagyszerű formában lévő Liverpool lép pályára Portóban, a Premier League listavezetője legutóbbi hét tétmérkőzését megnyerte, 18-6-os gólkülönbség mellett. Jürgen Klopp együttese túljutott azon a hullámvölgyön, amely január végétől jellemezte - hét mérkőzésen öt döntetlen -, a Bayernt idegenbeli győzelemmel búcsúztatta a BL-nyolcaddöntőben, a bajnokságban rangadón kerekedett a Tottenham Hotspur, illetve vasárnap a Chelsea fölé.

Egyértelműen a Liverpool a Porto elleni párharc esélyese Forrás: AFP/Lluis Gene

A Portónak a kétgólos hátrány miatt támadnia kell a visszavágón, így a veszélyesen kontrázó angolok számára kellő terület adódhat a helyzetekhez. A liverpooliak eredményességét meghatározó támadók közül Sadio Mané továbbra is gólerős, míg Mohamed Szalah a legutóbbi két bajnokin ismét betalált, így a portóiaknak elsősorban az ő semlegesítésüket kell megoldani. A legutóbbi öt bajnokiján győztes Porto háromszor gólt sem kapott, de a Portimonense, a Boavista és a Maritimo azért messze nem a Liverpool szintje.

22:47

Firmino nincs ott a Liverpool kezdőcsapatában

22:53

A BL-játékvezetők

A manchesteri mérkőzést a török Cuneyt Cakir, míg a portói összecsapást a holland Danny Makkelie vezeti, mindkét találkozó 21 órakor kezdődik.

22:59

Már a pályán

A főszereplők már a pályán vannak, hamarosan jön a kezdés mindkét meccsen.

23:01

Elindult a labda

Mindkét pályán elkezdődött az összecsapás.

23:03

Érdekes színkombinációk

A Manchester City világoskékben, míg a Tottenham zöld mezben játszik. Elég érdekes színválasztás a csapatoktól. Nem lenne meglepő, ha a meccs alatt lenne majd pár ajándéklabda.

23:04

Nagy portói helyzet

Corona lőtt centikkel a jobb kapufa mellé az első percben. Nem kellett sok, hogy góllal kezdődjön a meccs Portóban.

23:06

Máris vezet a City

Ez gyorsan ment! Sterlin kapott labdát a tizenhatoson belül, csinált egy befele cselt, majd 14 méterről a hosszú sarokba tekert.

23:08

Ezzel a góll szerzett vezetést a City

23:08

Máris egyenlített a Tottenham

A 7. percben máris egyenlített a Tottenham. Delle Ali adott remek indítást Szon Hung Minnek, a dél-korai támadó pedig hét méterről elgurította a labdát Ederson mellett. Nem lesz hosszabbítás.

23:10

Szon dupla

Megfordította a meccset a Tottenham! Szon kapott remek labdát a bal oldalon, megcsinált egy befele cselt, és akárcsak Sterling a másik oldalon, a hosszú sarokba csavart. Parádés találat.

23:14

Videón Szon második gólja

23:14

Máris egyenlít a City

A 11. percben Bernardo Silva kapott labdát a Tottenham büntetőterületén belül, közelről lőtt, de egy védőn irányt változtatott a labda, amely becsapta a balra vetődő Llorist.

23:14

Így egyenlített a City

23:16

Tartja az előnyét a Liverpool

Manchesterben már négy gól esett, Portóban még nincs találat, így továbbra is kétgólos előnyben a Liverpool.

23:17

Mi van itt?

A 16. percben járunk, és öt perce nem született gól Manchesterben. Hallatlan.

23:18

Újabb nagy Porto-helyzet

Ezúttal Marega rontott, alig lőtt kapu mellé hatalmas helyzetben.

23:20

BL-rekord

Az első 11 percben négy gólt született a Manchester City-Tottenham meccsen. Természetesen ez Bajnokok Ligája-rekord.

23:20

Így állnak a meccsek

15 perc után az állások:

Porto-Liverpool 0-0
Manchester City-Tottenham Hotspur 2-2

Egyelőre a Liverpool és a Tottenham áll továbbjutásra.

23:22

Fordított a City

De Bryune ment el a jobb oldalon, keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt, a hosszú oldalon Sterling érkezett és közelről az üres kapuba passzolt.

23:25

Íme, a City harmadik gólja

23:26

Tovább nyom a Porto

Brahimi lövését Matip blokkolta, ebben a támadásban több volt.

23:27

Még a Spurs a továbbjutó

Igaz, hogy fordított a Manchester City, de összesítésben 3-3 az állás, idegenben lőtt góljai miatt azonban a Tottenham áll továbbjutásra.

23:29

Mané gólt szerez, de...

Szép támadás végén Mané talált a kapuba, de lesről tette.

23:29

Videobíró nézi az esetet

Mané gólját vizsgálják a videbíró segítségével.

23:29

Visszavettek a fiúk

A harmadik City gól óta Guardiola csapata visszavett a nyomásból, és átengedt a területet a Tottenhamnak.

23:30

Vezet a Liverpool

A videobíró érvényenek ítélte meg Mané gólját, így vezet a Liverpool, és valószínűleg tovább is jutott. Már négy gól kellene a Portónak az elődöntőhöz.

23:33

Mané üldözi Stevie G-t

Egyedül a Liverpool legendája, Steven Gerrard szerzett több gólt (21-et) az európai kupákban, mint a szenegáli Sadio Mané, aki most 14-nél jár.

23:33

Íme, a Liverpool vezető gólja

23:34

Porto-Liverpool 0-1
Manchester City-Tottenham Hotspur 3-2

Jelenleg a Liverpool és Tottenham éll továbbjutásra.

23:36

Tanácstalan Tottenham

A Tottenham az egyik legjobban kontrázó csapat Európában. A Manchester City azonban visszahúzódott, így az észak-londoni csapat láthatóan nem tud mit kezdeni a betömörült védelemmel. Ez jó taktika a Spurs hatástalanítására, de a Citynek előbb utóbbi jönnie kell, mert gólt kell szerezni a továbbjutáshoz.

23:38

Ápolások Portóban

Ápolások, lapok, nincs folyamatos foci Portóban, ami a Liverpoolnak jó.

23:39

City-helyzet

A 37. percben De Bruyne jobbról belőtt labdáját Agüero vette át a kapunak háttal, befordult és lőtt, azonban Moussa Sissoko blokkolta a labdát.

23:41

Bátor csere a Tottenhamnél

A 40. percben a védekező középpályás Moussa Sissoko nem tudja folytatni a játékot, a helyére a korábbi spanyol válogatott csatár, a 34 éves Fernando Llorente érkezik a Tottenhambe.

23:45

Már megint Szon

A 43. percben a Spurs dél-koreai támadója a bal oldalon megcsinált egy bicikli-cselt Walker mellett, majd 15 méterről nem sokkal lőtt a hosszú alsó sarok mellé.

23:45

Feladta a Porto

Portóban nagyon leült a meccs, már a hazai csapat sem hiszi el, hogy még továbbjuthat a Liverpool ellen.

23:46

De Bruyne-bomba

Kevin De Bruyne jobbról befelé húzott, 18 méterről kapura bombázott, de Lloris vetődve hárította a bal alsó sarokba tartó labdát.

23:49

Vége az első félidőnek

Vége a Manchester City-Tottenham meccs első félidejének. Egy igazi Bajnokok Ligája-klasszikust láthatunk, amelyről még évekig fognak beszélni. Maradjanak velünk a folytatásban.

23:50

Vége az első félidőnek Portóban

Az első 45 perc után nagyon jó helyzetben van a Liverpool, ugyanis már négy gól kellene a Portónak a párharc megfordításához.

23:51

Félidei eredmények

Manchester City-Tottenham Hotspur

45 percjáték után a Liverpool és a Tottenham áll továbbjutásra.

23:57

Sterling elképesztő

Rahem Sterlin az idei szezonban 50 meccsen 43 gólban vállalt szerepet (29 gól +14 gólpassz). Ennél jobb statisztikája egyetlen angol játékosnak sincsen.

23:58

Mané-show

Mané eddig a hős:

00:04
2019. április 18.

Hamarosan jön a folytatás

Mindkét helyszínen érkeznek a pályára a főszereplők.

00:05

Megy a meccs Manchesterben

A Cty és a Tottenham csatája folytatódott, reméljük, hogy hasonlóan termelik majd a csaaptok a gólokat, mint az első félidőben tették.

00:06

Portóban is játszanak már

A Porto több, mint nehéz helyzetben a folytatásban,

00:07

14 év után 5 gól

A Manchester City-Tottenham 2005 márciusa óta az első Angliában rendezett Bajnokok Ligája mérkőzés, amelyen 5 gól született az első félidőben. Legutóbb ilyen a Chelsea-Barcelona mérkőzésen volt, 14 évvel ezelőtt a Stamford Bridge-en.

00:07

Szon eltiltva

A Tottenham játékosa csinált szabadrúgást a kapu előtt. Sárga lapot kapott, így ki kell hagynia az Ajax elleni elődöntőt - mármint ha továbbjut a csapata.

00:08

Kemény bomba

De Bruyne lőtte a szabadrúgást 18 méterről, de a kemény löket fél méterrel kapu fölé szállt.

00:10

Sterling-helyzet

Egy balról bepasszolt labdára Sterling érkezett középen, hét méterről kapura belsőzött, de Lloris ki tudta tenyerelni a labdát.

00:13

Lloris óriási védése

De Bruyne lőtt jobbal 15 méterről, de Lloris elképsztő nagyot védett.

00:14

Soares egyenlíthetett volna

Soares előzte meg Matipot, de 11 méterről kapu mellé fejelt.

00:15

Silva fejes

Egy jobb oldali szabadrúgsára a mezőny egyik legalacsonyabb tagja, David Silva érkezett a rövid oldalon, és nyolc méterről fölé csúsztatott.

00:16

Egy kép a liverpooli gólörömről

00:17

Óriási mentés

Az 58. percben egy labdaszerzés után Lucas ugratta ki ziccerben Szont, a dél-koreai focistát azonban 25 méterre a kaputól Kompany utolérte és becsúszva szerelte.

00:18

Llorente fejesétvédte bravúrral Ederson

Llorente csúsztatott közelről egy előre ívelt labda után, de Ederson nagy bravúrral védett.

00:19

Kettővel vezet a City

Továbbjutásra áll a City. De Bruyne kiugratásával Agüero került helyzetbe, az argentin támadó éles szögből a rövid felső sarokba bombázott Lloris füle mellett.

00:20

Ezzel a góllal áll továbbjutásra a City

00:21

A sors ismétli önmagát?

A Tottenham tavaly a nyolcaddöntőben úgy esett ki a Juventus ellen, hogy a Wembley Stadionban fél tucat ziccert hagyott ki, az olasz csapat pedig három perc alatt eldöntötte a meccset. A Spursnek ezúttal is megvoltak a lehetőségei (Szon és Llorente ziccerével), de nem tudta lezárni a meccset.

00:22

Védekező csere

A 63. percben cserélt a City. David Silva helyére a védekező középpályás Fernandinho érkezett a Manchester Citybe.

00:23

Nem akar összejönni a gól a Portónak, ezúttal a 61. percben Felipe hat méterről jobbal az égbe lőtt.

00:26

Már kettővel megy a Liverpool

A Liverpool már kettővel vezet Portóban, Szalah 11 méterről lőtt okosan a kapuba Casillas kezei alatt.

00:29

Megtört a jég, a Porto is gólt szerzett

Na, csak összejött a Portónak is a gól: Eder Militao fejelt gólt 5 méterről a bal oldali szöglet után.

00:30

Elfogyott a Tottenham?

A Manchester City negyedik gólja után, mintha teljesen összezuhant volna a Tottenham. Az észak-londoniak nem tudnak veszélyes helyzeteket kialakítani.

00:31

Szon lövés

Szon került helyzetbe a az ötös sarkán, éles szögből lőtt, de Ederson lábbal védett.

00:32

Tottenham-gól

Újra a Tottenham állt továbbjutásra. Egy bal oldali szögletre Llorente érkezett a kapu elé, és a csipőjéről bepattant a labda.

00:33

Mané kihagyta a kihagyhatatlant

Mané kicselezte a kapust, majd 13 méterről az üres kapu fölé lőtt.

00:33

Videobíró

Egyelőre nem ünnepelhetnek a londoniak, ugyanis a labda Llorente kezét is érintette, ezért a játékvezető meg fogja nézni a felvételt.