A szlovák válogatott kijutott a jövő nyári, németországi labdarúgó Európa-bajnokságra, miután a selejtező csütörtöki játéknapján hazai pályán 4-2-re legyőzte az izlandi csapatot. Cristiano Ronaldo pedig tovább javította válogatott rekordjait.

Szlovákia is kijutott az Eb-re

A szlovákok ugyan a 17. percben hátrányba kerültek a pozsonyi összecsapáson, de még az első félidőben fordítottak,

majd a második játékrészben Lukas Haraslin két találatával eldöntötték a találkozót.

Szlovákia is kijutott az Eb-re Forrás: AFP/Vladimir Simicek

Az izlandiaknak már csak a szépítésre futotta az erejükből. A szlovákok összességében és sorozatban is harmadszor jutottak ki a kontinenstornára.

Cristiano Ronaldo újabb rekordja

A J csoport másik meccsén a portugál Cristiano Ronaldo tovább javította válogatott rekordjait a Liechtenstein otthonában 2-0-ra megnyert összecsapáson:

az ötszörös aranylabdás támadó a mérkőzések és szerzett gólok tekintetében is előrébb lépett, 204. meccsén 128. találatát szerezte nemzeti színekben.

A 2016-ban Európa-bajnok portugálok már korábban biztosították részvételüket a kontinensviadalon.

Cristiano Ronaldo tovább javította válogatott rekordjait Forrás: AFP/Sebastien Bozon

Európa-bajnoki selejtezők, 9. forduló:
J csoport:
Liechtenstein-Portugália 0-2 (0-0)
Luxemburg - Bosznia-Hercegovina 4-1 (2-0)
Szlovákia-Izland 4-2 (2-1)
A csoport állása: 1. (és kijutott) Portugália 27 pont, 2. (és kijutott) Szlovákia 19, 3. Luxemburg 14, 4. Izland 10, 5. Bosznia-Hercegovina 9, 6. Liechtenstein 0

A csoport: Georgia-Skócia 2-2 (1-0) Ciprus-Spanyolország 1-3 (0-3)
A csoport állása: 1. (és kijutott) Spanyolország 18 pont/7 mérkőzés, 2. (és kijutott) Skócia 16/7, 3. Norvégia 10/7, 4. Georgia 8/7, 5. Ciprus 0/8
F csoport: Azerbajdzsán-Svédország 3-0 (2-0) Észtország-Ausztria 0-2 (0-2)
A csoport állása: 1. (és kijutott) Ausztria 19 pont/8 mérkőzés, 2. (és kijutott) Belgium 17/7, 3. Svédország 7/7 (12-12), 4. Azerbajdzsán 7 (7-12), 5. Észtország 1/7