Vendég siker Skócia legnagyobb rangadóján

Horizontal
Celtic's Croatian defender Josip Juranovic (L) and Celtic's Portuguese midfielder Joao Pedro Neves Filipe celebrate after the Scottish Premiership football match between Celtic and Rangers at Celtic Park stadium in Glasgow, Scotland on February 2, 2022. - Celtic won the match 3-0. (Photo by ANDY BUCHANAN / AFP)
A Celtic 2-1-re nyert a Rangers vendégeként a skót labdarúgó-bajnokság rangadóján, a 32. fordulóban vasárnap.

A címvédő Rangers Aaron Ramsey találatával már a 3. percben megszerezte ugyan a vezetést, a vendégcsapat azonban a 7. percben egyenlített, a szünet előtt pedig már minimális előnyre tett szert. A fordulást követően már nem esett újabb találat.

Egy fordulóval a háromkörös alapszakasz zárása előtt a Celtic 79 ponttal áll, és már biztosan elsőként folytatja szereplését a rájátszásban. A második helyezett Rangersnek 73 pontja maradt.

A most zajló idényben eddig a házigazdák győztek, augusztus végén a Rangers 1-0-ra, idén február elején a Celtic 3-0-ra.

A Rangers 2020 márciusában kapott ki legutóbb házigazdaként a skót pontvadászatban.