Az Európa-bajnok olasz válogatott nem tudta legyőzni Bulgáriát, kikaptak a spanyolok

olasz válogatott Federico Chiesa Ciro Immobile
Italy's forward Federico Chiesa (R) celebrates with Italy's forward Ciro Immobile after scoring a goal during the FIFA World Cup Qatar 2022 qualifying round Group C football match between Italy and Bulgaria at the Artemio-Franchi stadium in Florence, on September 2, 2021. (Photo by Alberto PIZZOLI / AFP)
A vb-selejtezők csütörtök esti programjában a spanyol, a belga és a német válogatott mellett az újdonsült Európa-bajnok Olaszország is érdekelt volt.

OLASZORSZÁG-BULGÁRIA

Jól kezdődött az olaszok számára első meccsük kétszeres Európa-bajnokként. Federico Chiesa a 16. percben olyan gólt lőtt, amit még Lionel Messi is megirigyelne. A fiatal olasz szélsőhárom védőt kicselezve játszott össze Ciro Immobilével, akinek a visszapasszolt labdájából gyönyörűen lőtt a kapu hosszú sarkába.

Bulgária a 39. percben Atanas Iliev góljával egyenlített, már az első félidő hajrájában kialakítva az 1-1-es végeredményt.

Az olaszok hiába szereztek egy szép góllal vezetést, nem tudták legyőzni Bulgáriát Forrás: AFP/Alberto Pizzoli

SVÉDORSZÁG-SPANYOLORSZÁG

A spanyolok már a 4. percben megszerezték a vezetést Svédországban. Jordi Alba beadását Carlos Soler rúgta a kapuba. Nem tartott sokáig Luis Enrique csapatának az öröme, ugyanis alig egy perccel később a La Ligában futballozó Alexander Isak kiegyenlített. A Real Sociedad támadója egy nagy védelmi hibát használt ki.

A második félidőben, az 57. percben a spanyol védők túl nagy helyet hagytak Viktor Claessonnak, aki ezt kihasználva a rövid sarokba rúgta a labdát. A svédek átvették a vezetést, amit már nem is engedtek ki a kezükből - meglepetésre 2-1-re legyőzték az Eb-elődöntős riválisukat.

LIECHTENSTEIN-NÉMETORSZÁG

Liechtenstein a 41. percig bírta a négyszeres világbajnok Németország ellen. Azonban a szünet előtt nem sokkal a 18 éves Jamal Musiala ritmust váltott, majd remekül ugratta ki Timo Wernert, aki megszerezte a vendégek számára a vezetést.

A 77. percben Leroy Sané bolondította meg a védőket a tizenhatoson belül, és rúgott szép gólt, amivel eldöntötte a mérkőzést. a németek 2-0-ra nyertek, amivel még mindig "csak" másodikak a csoportjukban Örményország mögött.

Romelu Lukaku két gólt rúgott Észtországban Forrás: AFP/Raigo Pajula

ÉSZTORSZÁG-BELGIUM

Alig telt el két perc, és Belgium máris hátrányba került Tallinnban. Alexis Saelemaekers és Hans Vanaken határozatlanságának köszönhetően az észtek az ellenfél térfelének közepén szereztek labdát. Mattias Kait bombázott Thibaut Courtois kapujába.

Vanaken a 22. percben javította hibáját: Eden Hazard szöglete után a védők pont visszafejelték a Real Madrid játékosához a labdát, aki másodszor már megtalálta Vanaken fejét, a labda pedig a kapuban kötött ki.

A 29. percben Romelu Lukaku góljával a belgák átvették a vezetést. A támadó szépen csapott le egy eladott labdára a tizenhatoson belül és lőtt egyből a hálóba. A Chelsea szupersztárja az 52. percben ismét betalált, majd a 65. percben Axel Witsel is eredményes volt.

Sőt, a tíz perccel korábban pályára lépő Thomas Foket a 76. percben megszerezte a belgák ötödik gólját, amire Erik Sorga a 83. percben még válaszolni tudott, kialakítva ezzel az 5-2-es végeredményt.

Európai világbajnoki selejtezők, 4. forduló:
B csoport:
Svédország-Spanyolország 2-1 (1-1)
gól: Iask (6.), Claesson (57.), illetve Soler (4.)

korábban: Georgia-Koszovó 0-1 (0-1)
gól: Hocsolava (18. - öngól)

Az állás: 1. Svédország 9 pont/3 mérkőzés, 2. Spanyolország 7/4, 3. Koszovó 3/3, 4. Görögország 2/2, 5. Georgia 1/4

C csoport:
Litvánia - Észak-Írország 1-4 (0-1)
gól: Baravykas (55.), illetve Ballard (20.), Washington (52.- 11-esből), Lavery (67.), McNair (81.- 11-esből)

Olaszország-Bulgária 1-1 (1-1)
gól: Chiesa (16.), illetve Deszpodov (40.)

Az állás: 1. Olaszország 10/4, 2. Svájc 6/2, 3. Észak-Írország 4/3, 4. Bulgária 2/4, 5. Litvánia 0/3

E csoport:
Észtország-Belgium 2-5 (1-2)
gól: Kait (2.), Sorga (83.), illetve Vanaken (22.), Lukaku (29., 52.), Witsel (65.). Foket (76.)
Csehország-Fehéroroszország 1-0 (1-0)
gól: Barak (34.)

Az állás: 1. Belgium 10/4, 2. Csehország 7/4, 3. Wales 3/2 (2-3), 4. Fehéroroszország 3/3 (4-11), 5. Észtország 0/3