Az év bombájával mattolták Gulácsit

FC Augsburg vs. RB Leipzig FOOTBALL
Leipzig's goalkeeper Peter Gulacsi (back c) misses the shot for the 2:2 goal during the Bundesliga soccer match between FC Augsburg and RB Leipzig at the WWK-Arena in Augsburg, Germany, 3 March 2017. (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.) Photo: Stefan Puchner/dpa
A Bundesliga 23. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén Gulácsi Péter csapata az RB Leipzig 2-2-es döntetlent játszott az Augsburg otthonában. A második helyen álló lipcsei csapat vezetett ugyan, de a védelme ezúttal nem állt a helyzet magaslatán.

A tabella második helyén álló Leipzig egyértelmű esélyesként utazott a 13. helyezett Augusburghoz, ahol Konsztantinosz Sztafilidisz föld-levegő rakétájának jóvoltából a 19. percben hátrányba került. A vendégek kapujában ezúttal is Gulácsi Péter állt, akinek esélye sem volt hárítani ezt a lövést.

De a hátrányt híresen rosszul viselő lipcseiek (a Bayern München elleni decemberi bajnokiig összesen, ha félórát voltak hátrányban) hat perccel később Timo Werner egyenlített. A támadónak ez volt a 14. gólja az idényben.

A második félidőben Compper révén a vezetést is megszerezték a vendégek, azonban ők sem örülhettek sokáig az előnynek, mert most meg az Augsburg egyenlített nyolc percen belül. A lipcsei védelem ezúttal sem állt a helyzet magaslatán, újra kiszolgáltatott helyzetbe hozva a magyar kapust.

Az egy ponttal Gulácsiék ugyan biztosan őrzik a második helyet a Dortmund előtt, de elszalasztották a lehetőséget, hogy, ha ideiglenesen is, de közelebb kerüljenek az éllovas Bayern Münchenhez.