Hajnal-gól és Fradi-gála

Windecker József (Győri ETO), Ronald Lamah (Ferencváros, FTC), foci
Budapest, 2015. március 7. Windecker József, az ETO (k) és Ronald Lamah, a Ferencváros játékosa (j) a labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának Ferencváros - Győri ETO FC mérkőzésén a Groupama Arénában 2015. március 7-én. MTI Fotó: Szigetváry Zsolt
A második félidő gólerős játékának köszönhetően sima 3-0-s győzelmet aratott a Ferencváros labdarúgócsapata a Győri ETO ellen az NB I 19. fordulójának szombati mérkőzésén.

Eredmény, OTP Bank Liga, 19. forduló:
Ferencváros - Győri ETO FC 3-0 (0-0)
Groupama Aréna, 8700 néző
v: Iványi
Ferencváros: Dibusz - Dilaver, Nalepa, Mateos, Ramírez - Lamah, Gera (Busai, 82.), Hajnal (Cukic, 78.), Somália, Varga R. (Lauth, 86.) - Böde
Győr: Pogacsics - Bradovszki, Lipták, Lang, Ibánez - Prso (Strestík, 55.), Bucsa (Kamber, 78.), Windecker, Koltai - Priskin, Pátkai (Trajkovic, 55.)
gól: Lamah (47.), Hajnal (59.), Varga R. (83.)
sárga lap: Nalepa (32.), Mateos (55., 90.), Gera (68.), illetve Bucsa (22.), Ibánez (48.), Lipták (71.)
piros lap: Mateos (90., Ferencváros)

Már az első félidő végén megszerezhette volna a vezetést a Ferencváros, de a Gera pazar labdájával kilépő Böde nem tudta ellőni a labdát, a tökéletesen kicsúszó Pogacsics mellett.

A második félidőt lendületesen kezdte a hazai csapat, és a 47. percben meg is szerezte a vezetést. Ramírez bal oldali beadását a középső védő Lang óriási hibát elkövetve a mellette érkező csatárnak, Lamah-nak fejelte a labdát, akinek nem volt nehéz dolga közelről a hálóba lőnie (1-0).

Lamah szerezte a Ferencváros első gólját Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

Az utóbbi időben a ferencvárosiaknak mindig az volt a legnagyobb gondja, hogy nem sikerült a vezetés megszerzése után növelni az előnyt, így a meccsek hajrái nyögvenyelősek és izgalmasak voltak.

"Az edzéseken rengeteget gyakoroljuk a különböző támadásvariációkat, és azt, hogy hogyan kell befejezni az akciókat. Tudjuk, hogy az ellenfél bármikor visszajöhet egygólos hátrányból akár egy szabadrúgással, akár egy szöglet után, ezért nagyon fontos, hogy higgadtak és koncentráltak legyünk a kapu előtt, ebben kell fejlődnünk” - nyilatkozta Thomas Doll a hétközi sajtóbeszélgetésen.

Nos, ezúttal megnyugodhatott, mert a 60. percbe Gera jobb oldali beadását Nalepa Hajnal elé csúsztatta, ő pedig az ötös jobb sarkáról megszerezte első ferencvárosi gólját (2-0).

És még nem volt vége, a 83. percben Ramírez újabb pontos beadását a télen éppen Győrből érkezett Varga Roland bólintotta a bal sarokba (3-0). Az FTC folytatta jó hazai sorozatát, pályaválasztóként bajnoki találkozón 2013 novembere óta nem kapott ki.

A mérkőzés közben - az Nso.hu beszámolója szerint - a hazai drukkerek egy csoportja tüntetést szervezett a stadionon kívül a beléptető rendszer miatt.

Miriuta László, a Győri ETO edzője Forrás: MTI/Szigetváry Zsolt

"Nagyon erős meccset játszottunk, már az első félidőben is egy-két gólt szerezhettünk volna. És ne feledjük, hogy a héten ez már a harmadik meccsünk. Klasszis futballt nyújtottunk, egységesek voltunk, és ebben a gyönyörű arénában most nagyszerű hangulat volt" - nyilatkozta Thomas Doll a Duna TV-nek.

Kollégája, Miriuta László szerint a második félidő eleje mindent eldöntött. "Első félidőben nem játszottunk rosszul, de aztán a belső védők hibáztak. Sajnos ez benne van a fociban, de javítanunk kell, mert mindig ilyen hibákat követünk el."