Csoda mentette meg a Milant, fogy a Juve előnye

Mario Balotelli, AC Milan
AC Milan's forward Mario Balotelli kicks the ball in front of Cagliari's defender Nicola Murru (R during the Italian Serie A football match between Cagliari and AC Milan on January 26, 2014 at the Sant'Elia stadium in Cagliari. AFP PHOTO / GABRIEL BOUYS
A Roma idegenbeli győzelemmel folytatta szereplését a Serie A-ban, ezzel közelebb lépett a listavezető Juventushoz. A Milan a Cagliari vendégeként egy buta gól után a hajrában tudott fordítani, így Clarence Seedorffal eddig két győzelem a mérlege a bajnokságban.

Serie A, 21. forduló:
Cagliari - Milan 1-2 (1-0)
gól: Sau (28.), ill. Balotelli (87.), Pazzini (89.)

A bajnoki győzelemmel debütáló Clarence Seedorf a hétközi kupakudarc után kis híján újabb vereségbe szaladt bele, ám a Milan végül szinte a semmiből megfordította a meccset.

Az első félidőban a hazaiak egy ritkán látható góllal szereztek vezetést, a széllel nem számoló Milan-kapus kirúgását elcsípték, Sau pedig gólra váltotta ziccert (1-0). A Milan a hajráig csak szenvedett, ekkor Mario Balotelli előbb egy szabadrúgást lőtt be védhetetlenül, majd Giampaolo Pazzini lőtt a kapuba ügyes mozdulattal (1-2).

Verona - Roma 1-3 (0-1)
gól: Halfreosson (49.), ill. Ljajic (45.), Gervinho (60.), Totti (82. -büntetőből)

A Serie A vasárnap déli meccsén a Roma Adam Ljajic találatával szerzett vezetést a Verona otthonában, a szerb csatár az első félidő ráadásában közelről volt eredményes. A Verona hiába egyenlített a szünet után az izlandi Halfreosson jól eltalált lövésével, a vendég együttes gyorsan visszavette a vezetést, a 60. percben Gervinho alaposan megforgatta a védőket, majd kilőtte a jobb alsó sarkot (1-2).

A vendégektől a csereként beálló Totti is betalált, ezzel a Roma hat pontra csökkentette hátrányát a listavezető Juventus mögött, mely szombaton csak ikszelt a Lazio ellen.

A Fiorentina Alberto Aquilani mesterhármasa ellenére csak 3-3-as döntetlent játszott a vendég Genoával.

Inter - Catania 0-0

Sampdoria - Bologna 1-0

Torino - Atalanta 1-0

Livorno - Sassuolo 3-1

Parma - Udinese 1-0

Fiorentina - Genoa 3-3