Már nincs százszázalékos csapat a Premier League-ben, mielőtt a Chelsea 0-0-t játszott a QPR ellen a negyedik fordulóban egy olyan meccsen, ahol mindenki a kezdés előtti kézfogásra figyelt. A BL-győztes mellett a címvédő Manchester City is döntetlent játszott, a Benficától érkező spanyol középpályás, Javi Garcia fejese csak egy pontot ért a Stoke ellen. A MU-nál a klubban 700. meccsét játszó Paul Scholes törte meg a jeget a Wigan ellen, majd két új fiú, Alex Buttner és Nick Powell is betalált, így 4-0 lett a vége. Gera Zoltán a kispadról nézte végig, ahogy korábbi csapata, a Fulham a MU-tól érkezett Dimitar Berbatov duplájával 3-0-ra veri a majdnem egy órát emberhátrányban játszó West Bromot.

A nap legsimább győzelmét a szeszélyes Arsenal aratta, amely két 0-0-s döntetlennel - a Stoke és a Sunderland ellen - kezdte a bajnokságot, azóta viszont nyerni tudott a Liverpool vendégeként, a Southamptont pedig egy félidő alatt a földbe döngölte. A Szentek védelme az első 45 perc alatt két öngólt is összehozott, komoly segítséget nyújtva ezzel az Arsenalnak, amelyből Podolski szerezte a legszebb gólt egy látványos szabadrúgásból.

Szintén meggyőző volt a Manchester United is, amely a negyedik percben Welbeck műesése után büntetőhöz jutott a Wigan ellen, de azt J. Hernandez elrontotta. A Wigan az 51. percig tartotta a 0-0-t, de akkor a Unitedben 700. meccsén - ennél többet csak Ryan Giggs és Bobby Charlton játszott - pályára lépő Scholes bepasszolta a Nani beadása után Al-Habsziról kipattanó labdát. Ezzel át is szakadt a lélektani gát, és beindult a MU, előbb a szemfüles Hernandez javított, majd két debütáns, a holland Vitesse-től érkezett Büttner, valamint a klubhoz a negyedosztályú Crewe Alexandrától visszatérő Nick Powell talált be, utóbbi egy látványos bombával.

Scholes mellett így a MU-mezben 400. meccsét játszó Rio Ferdinand, a 600. angol bajnokiját letudó Giggs, valamint az 500. hazai PL-találkozóján edzősködő Ferguson is győzelemmel debütált. A másik manchesteri csapatnak nem jött össze a győzelem a Stoke ellen, az előző idényben ugyanebben a párosításban fantasztikus gólt szerző Crouch ismét eredményes volt, ráadásul vicces jelenetek előzték meg a gólt, mivel kétszer is kézzel ért a labdához a csetlő-botló csatár. A Manchester Cityben a Benficától megszerzett Javi Garcia góllal mutatkozott be, de Roberto Mancini hatodszor sem tudott győztesen távozni a Stoke otthonából. A hazaiak a hajrában Michael Owent is bevetették, de a vendégek álltak közelebb a gólhoz, ám Dzeko átemelése után Shawcross kivágta a labdát a gólvonal elől.

A Chelsea három győzelem után először vesztett pontokat, amikor 0-0-ra végzett a QPR otthonában, a meccs az Anton Ferdinand-John Terry affér miatt marad emlékezetes, a rasszista vádakkal illetett, majd később felmentett londoni csapatkapitánnyal nem fogott kezet a QPR védője. Hiába lőtt az első fordulóban pazar gólt Gera Zoltán, a magyar középpályás sorozatban harmadszor maradt a kispadon a WBA-ban, amely 3-0-ra kikapott Gera korábbi csapata, a Fulham ellen. A győztes csapatban az új szerzemény, a MU-tól vett Berbatov duplázott, míg a WBA Odemwingie kiállítása miatt majdnem egy órát tíz emberrel brusztolt.

Elvesztette veretlenségét az eddig kellemes meglepetést nyújtó Swansea, amely az eddig nyeretlen Aston Villától kapott ki 2-0-ra. A Norwich és a West Ham meccsén nem született gól, ami azért nem meglepetés, mert a West Ham legutóbbi nyolc fellépésből hatszor lehúzta a rolót.

A nap zárómeccsén a Liverpool ugyan veszélyesebben játszott, mégis csak egy pontot tudott elhozni a Sunderland otthonából, így továbbra is nyeretlen. Utoljára az 1911-12-es szezonban fordult elő olyan, hogy az első négy bajnokijából egyet sem nyert meg a Liverpool, amely két pontjával 17. a táblázaton.

Premier League, 4. forduló:

Norwich City - West Ham United 0-0

Arsenal - Southampton 6-1 (4-1)
gól: Hooiveld (11., öngól), Podolski (31.), Gervinho (35., 71.), Clyne (37., öngól), Walcott (88.), illetve Fox (45.)

Aston Villa - Swansea City 2-0 (1-0)