A szerdai futballdömping egyik legnagyobb rangadóján Argentína 1-0-ra nyert a német válogatott el Gonzalo Higuaín góljával, amihez kellett a német kapus, René Adler pocsék kifutása is. A világbajnok olaszok hazai pályán döntetleneztek Kamerunnal, a svájciak még rosszabbul jártak, 3-1-re kikaptak Uruguaytól. Anglia a cseréket ünnepelhette, Peter Crouch kettő, Shaun Wright-Phillips egy gólt szerzett a félidőben még vezető Egyiptom ellen, Spanyolország pedig 42 év után tudott nyerni Franciaországban.

A játéknap talán legnagyobb rangadóját Párizsban vívták, ahol az 1984-es Eb-döntő résztvevői találkoztak, a franciák a spanyolokat fogadták, akiket 26 évvel ezelőtt és a 2006-os vébé nyolcaddöntőjében is legyőztek.

A két csapat legutóbbi meccsét viszont a spanyolok nyerték, és most is ők kezdtek jobban, Busquets fejesénél kevés hiányzott a gólhoz. Villa viszont már nem hibázott, a válogatottban fantasztikusan gólérézkeny támadó kihasználta, hogy Iniesta passza után elaludt a francia védelem, és a kifutó Lloris mellett a bal sarokba helyezett.

A franciák nehezen ocsúdtak a sokkból, sőt, még a szünet előtt kétgólos hátrányba kerültek, Sergio Ramos egy csel után ballal lőtt, a labda megpattant Escudé lábán, majd a jobb alsóba vágódott. A második félidőben jóval veszélyesebben játszottak a franciák, de csak kapufáig jutottak, így a spanyolok 42 év után nyertek Franciaországban.

Németország és Argentína 1986-ban és 1990-ben is a vb-döntőben meccselt, most pedig Münchenben feszült egymásnak, de a rangadó színvonala elmaradt a várakozástól. A németek meglehetősen visszafogottan játszottak, az argentinok sem villogtak, de Di Maria révén előbb egy kapufát tudtak felmutatni, majd az első félidő legvégén Higuaín megszerezte a vezetést Maradona csapatának.

Egy német támadás hatástalanítása után pár húzásból indult az argentin ellencsapás, Di Maria indítása után a Real Madrid csatára lefutotta a védőket, kicselezte a feleslegesen kifutó Adlert, majd az üres kapuba gurított. A folytatásban is szenvedtek a németek, a legtöbb fantázia a csereként beállt Cacau játékában volt, de a brazilból honosított csatár lövését Romero kitolta, így maradt a 0-1, amit a müncheni közönség füttykoncerttel értékelt.

Az angolok az Afrika-kupa-győztes Egyiptomot látták vendégül, és mindenki azt találgatta, hogy fogadja a közönség John Terryt, nos, a bemutatáskor a Wembley népe felemásan reagált, volt, aki tapsolt, mások viszont kifütyülték a Wayne Bridge ex-barátnőjével összegabalyodó Chelsea-védőt.

Egyiptom meglepően bátran kezdett és ennek gól lett a jutalma, a 23. percben Upson elcsúszott egy indításnál, így Zidan zavartalanul vehette le a labdát, aztán okosan lőtt a bal sarokba. Az első félidő vendégvezetéssel ért véget, a szünetben Fabio Capello bevette Peter Crouchot, aki tizenegy perccel később meghálálata a bizalmat, Gerrard passza után Barry centerezett, a nyurga csatár pedig futtából pörgetett a kapuba.

A második gólt is egy csere, Shaun Wright-Phillips jegyezte, igaz, lövése még úgy sem tűnt túl veszélyesnek, hogy egy védőn magpattant, de el-Hadari kapus csúnyán bevédte. A 80. percben a két gólszerző összjátéka mindent eldöntött, Wright-Phillips jobboldali beadása után a lesről induló Crouch volt a befejezőember, aki ezzel 37. válogatott meccs után 20 gólnál jár, Anglia pedig 3-1-re nyert.

Uruguayra érdemes lesz figyelni a vébén, és nem elsősorban azért, mert most nyert Svájc ellen, sokkal inkább azért, mert az Ajaxban 25 bajnokin 26 gólt szerző Luis Suárez és az előző idény európai aranycipőse, Diego Forlán nagyon hatékony párost alkotnak.

A svájciak ellen mindketten betaláltak, Inler tizenegyesgólja után Forlán egy látványos mozdulattal egyenlített, aztán jött Suárez, aki dropból akasztott brutálisan nagy gólt a léc alá. A végén még a Palermóban nagy kedvencnek számító Cavani is beköszönt, az uruguayi drukkerek pedig azért drukkolnak, hogy a kétszeres világbajnok csapat a nyáron is valami hasonló produkcióval rukkoljon ki.

Portugália a vébén Észak-Koreával került egy csoportba, éppen ezért mostani ellenfélnek egy ázsiai csapatot választott Carlos Queiroz kapitány, de Kína minimális ellenállást tanusított. A kétgólos vereség hízelgő a kínaiakra nézve, egyben kritikai a portugál csatároknak, akik bőkezűen pazarolták el a ziccereket.

A világbajnok olaszok kapitánya, Marcello Lippi arra használta fel a Kamerun elleni meccset, hogy kipróbáljon pár új fiút, így került be a csapatba a Bari játékosa, Leonardo Bonucci, vagy a Cagliarit erősítő Andrea Cossu, de a Milanban jó szezont futó Marco Borriello is bizonyíthatta, hogy érdemes számolnia vele az ősz mesternek. A tudósítások Bonuccit és Cossut is dicsérték, Borriellót viszont a szünetben lekapta Lippi, a vége 0-0 lett, az meg majd a kerethirdetéskor kiderül, kinek mennyire sikerült meggyőznie a kapitányt. A kameruniaknál 74 percet játszott a korábbi tatabányai és debreceni támadó, Dorge Rostand Kouemaha.