E heti gólszépségversenyünkben a távoli bombáké a főszerep, ám nem kizárt, hogy mégis egy 16-oson belülről lőtt találat viszi el a prímet: az elefántcsontparti Kader Keita kapásból volt eredményes a Steaua-Lyon BL-meccsen, míg a Serie B-ben szereplő magyar csatár, Feczesin Róbert trükkös emeléssel villogott a Modena-Brescia bajnokin. Az ellenfél kapujától a legtávolabbra a New York kapusa, Danny Cepero merészkedett, aki majdnem egészpályás gólt lőtt a tengerentúli bajnokságban. Ami a nagy erejű löketeket illeti, nagy esélyes lehet Del Piero, Kuranyi és Capdevilla is, de van pár kevéssé ismert, titkos favoritunk is. Tekintse meg a top 10-es kínálatot, majd szavazzon a hét góljára!

A Porto-Dinamo Kijev BL-mérkőzésen egy gól döntött, amelyet a portugál drukkerek nagy bánatára az ukránok értek el. Alekszander Alijev a 27. percben 27 méterről végzett el szabadrúgást, s a labda már-már gumilabdaként cikázott, majd kifelé csavarodott a levegőben, s ez Nuno kapust jól meg is zavarta (a videón 01:38-nál tekinthető meg).

190201outform.html400350

A szintén kedden rendezett Juventus-Real Madrid találkozón a nemrég még Serie B-ben vitézkedő Zebrák már az ötödik percben vezetést szereztek a spanyol bajnok ellen. A "tettes" a veterán Alessandro Del Piero volt, aki Amauri passzát irtózatos erővel bombázta 24-ről a kapu bal oldalába (00:32-nél látható). A torinóiak végül 2-1-re nyerték meg a meccset.

190202outform.html400350

A Steaua-Lyon BL-meccsen góleső hullott a pályára, így volt miből válogatni: a vendégek 0-2-ről fordítva 5-3-ra diadalmaskodtak. A felzárkózást Kader Keita találatával kezdték meg a franciák, az elefántcsontparti támadó egy felpörgetett labdát kapásból vágott 14-ről a kapuba (01:10-nél látható).

190203outform.html400350

Ezen a gólgazdag keddi kupanapon még az 5-3-as meccs góltermésést is felül lehetett múlni: a Villarreal 6-3-ra győzött a dán Aalborg ellen. Egy-egyes állásnál a hazaiak bal oldali védője, Joan Capdevilla talált be lélektanilag fontos pillanatban, s bombagóljával megindította a spanyol hengert. A 16-osnál ballal elegánsan lekezelte a labdát, majd jobbal ráfordult, belelőtt egy egészségeset, a végállomás pedig a bal felső sarok volt.

190204outform.html400350

A Schalke ugyan öngóllal szerzett vezetést a PSG elleni UEFA-kupa-meccsen, a német válogatottból száműzött Kevin Kuranyi odafigyelt arra, hogy felhőtlenül örülhessenek a gelsenkircheni fanatikusok: egy igazítás után - Capdevillához hasonlóan - ő is a bal felsőt nézte ki magának, és célba is talált (2:14-nél, vagy itt tekinthető meg). A hazaiak végül meg sem álltak három gólig, míg a franciák erejéből csak szépítésre tellett a 92. percben.

190205outform.html400350

A Braga meglepően könnyedén, 3-0-ra legyőzte a Portsmouth csapatát, s nem kizárt, hogy az angol FA-kupa-győztesnek a szép nevű védő, Jose Organista Simoes Aguiar Miguelito korai bombagólja vette el a kedvét a 90 perctől. A rövidebben csak Aguiarnak hívott portugál játékos a 8. percben remekbe szabott szabadrúgásgólt szerzett 28 méterről.

190206outform.html400350

A CSZKA-Deportivo (3-0) összecsapás hőse a hazaiak üdvöskéje, a mindössze 18 éves Alan Dzagojev volt, aki az első 12 percben két gólt is lőtt, amelyből főleg az első volt szépséges: pontrúgásból, nekifutás nélkül mesterien csavart a kapu jobb oldalába (00:26-nál nézhető meg).

190207outform.html400350

A Villarreal a hétközi 6-3 után vasárnap sem fukarkodott a gólokkal, hiszen négyet lőtt az Atlético Madridnak. A dolog szépséghibája hazai szempontból, hogy a vendég fővárosi gárda is ugyanennyi gólt lőtt, a semleges nézők persze örülhettek a nyolcgólos döntetlennek. A meccset a madridiak parádésan kezdték, hiszen Simao már az első percben betalált: villámgyors Atlético-passzok után kíméletlenül bombázott a léc alá. Aztán még további hét gólt láthattak a nézők...

190208outform.html400350

Mostanság gyakran hallani arról, hogy kevés a jó magyar csatár, s ezen a megállapításon a Várhidi Péter korábbi szövetségi kapitány által többször bevetett Feczesin Róbert próbál javítani. Az olasz másodosztályú Modena-Brescia (1-3) bajnokin az exsoproni támadó szerezte a hetedik helyezett bresciaiak második gólját - egy okos átemeléssel (01:53-nál látható).

190209outform.html400350

S végezetül egy érdekes gól a tengerentúlról: a New York-Columbus MLS-mérkőzésen Danny Cepero megszerezte az amerikai futballbajnokság első kapusgólját - úgy 60 méterről. A hazai hálóőr állította be a 3-1-es végeredményt a 82. percben.