Szabó Szebasztián aranyérmet nyert 50 méter gyorson a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság csütörtöki versenynapján.

A 25 éves magyar versenyző - aki szerdán 100 méter pillangón diadalmaskodott - a legjobb idővel került a fináléba, ahol fantasztikusan kapta el a rajtot és a fordulónál már az élen haladt, végül egyéni csúcsát 15 századdal megjavítva, 20.72 másodperces idővel győzött. Ez mindössze négy századdal maradt el Lobanovszkij Maxim 2019-es országos rekordjától.

Szabó önmaga, és a magyar küldöttség második érmét szerezte a tatár fővárosban.

férfi 50 m gyors, Európa-bajnok:
SZABÓ SZEBASZTIÁN 20.72 másodperc
2. Lorenzo Zazzeri (Olaszország) 20.84
3. Pawel Juraszek (Lengyelország) 20.95

Jakabos Zsuzsanna negyedik lett 200 méter pillangón. A győriek 32 éves versenyzője, a szám 2010-es győztese - aki kedden ötödik volt 400 méter vegyesen - idei legjobbját (2:05.88) megjavítva, 2:05.67 perces idővel csapott célba.

Jakabos Zsuzsanna negyedik lett 200 pillangón Forrás: MTI/Czagány Balázs

női 200 m pillangó, Európa-bajnok:
Szvetlana Csimrova (Oroszország) 2:04.97 perc
2. Helena Rosendahl Bach (Dánia) 2:05.02
3. Ilaria Bianchi (Olaszország) 2:05.43
4. JAKABOS ZSUZSANNA 2:05.67

Szabó-Feltóthy Eszter a negyedik, Burián Katalin a hetedik helyen végzett 200 méter háton. A 19 éves Szabó-Feltóthy az előfutamban, majd az elődöntőben is egyéni csúcsot úszott, ebből a fináléban közel fél másodpercet tudott még faragni, és 2:06.00 perces idővel csapott célba. Burián Katalin 2:07.09 perccel szerezte meg a hetedik helyet.

női 200 m hát, Európa-bajnok:
Kira Toussaint (Hollandia) 2:01.26 perc
2. Margherita Panziera (Olaszország) 2:02.05
3. Lena Grabowski (Ausztria) 2:04.74
4. SZABÓ-FELTÓTHY ESZTER 2:06.00
...7. BURIÁN KATALIN 2:07.09

Milák Kristóf a legjobb idővel jutott döntőbe 200 méter pillangón.

A szám nagymedencés olimpiai bajnoka elődöntős futamát nagy fölénnyel, 1:51.33 perces idővel nyerte, összesítésben pedig több mint fél másodperccel előzi meg a második bolgár Antani Ivanovot.

Milák Kristóf a legjobb idővel került be a döntőbe 200 pillangón Forrás: MTI/Kovács Tamás

Kós Hubert 200 méter vegyesen egyéni legjobbját (1:54.59) megjavítva, 1:54.47 perces idővel összesítésben az ötödik helyen kvalifikált a pénteki döntőbe.

Pádár Nikoletta 100 méter gyorson ugyan a 15. helyen végzett, de a szegediek 15 éves versenyzője 54.05 másodpercet úszva tovább javította egyéni csúcsát, amely ráadásul korosztályos országos rekord is.