11 lövőhibával nyerték meg a biatlon-világbajnokság első versenyét

Tiril Eckhoff biatlon
Norway's Tiril Eckhoff adjusts her rifle during the zeroing session before the 4x7,5 km Mixed Relay event at the IBU Biathlon World Championships in Pokljuka, Slovenia, on February 10, 2021. (Photo by Jure Makovec / AFP)
A papírformának megfelelően Norvégia nyerte a vegyesváltót a pokljukai biatlon-világbajnokság szerdai nyitónapján.

A szlovéniai versenyen az északiak a futam elején az élre álltak, és kiegyensúlyozott teljesítménnyel, magabiztos versenyzéssel győzött.

Hiába a 11 lövőhiba, Tiril Eckhoff és a norvég csapat magabiztosan nyerte a vegyes váltót Forrás: AFP/Jure Makovec

Mögöttük nagy csata dúlt a második helyért, amit végül a mindössze két lövőhibával záró osztrákok szereztek meg a nyolcszor rontó svédek előtt. A versenyben két férfi, majd két női biatlonos szerepelt.

A címvédőként rajthoz állt norvégok hatodik alkalommal diadalmaskodtak ebben a versenyszámban.

Biatlon-világbajnokság, vegyesváltó, 4x7,5 km
világbajnok: Norvégia (Sturla Holm Laegreid, Johannes Tignes Boe, Tiril Eckhoff, Marte Olsbu Roeiseland) 1:20:19.3 óra (0 büntetőkör+11 lövőhiba)
2. Ausztria (David Komatz, Simon Eder, Dunja Zdouc, Lisa Theresa Hauser) 27 másodperc hátrány (0+2)
3. Svédország (Sebastian Samuelsson, Martin Ponsiluoma, Linn Persson, Hanna Öberg) 30.6 mp h. (0+8)