A koronavírus-fertőzésen átesett Milák Kristóf a 200 méteres pillangóúszás világbajnoka és világcsúcstartója kedvenc száma döntőjének elvesztése után az úszók kaposvári országos bajnokságának utolsó napján két számban is magabiztosan szerezte meg a bajnoki címet. Előbb Németh Nándort győzte le a 200 méter gyors döntőjében, majd fél órával később közel egy másodperces előnnyel nyerte meg a 100 méter pillangó döntőjét.

A férfiak 200 méteres gyorsúszásában klasszis mezőny állt rajtkőre. A 100 méter bajnoka és országos csúcstartója, Németh Nándor mellett a kétszáz pillangó világcsúcstartója, Milák Kristóf is ott volt a mezőnyben, és végül nagyot hajrázva 1:46.68 percet úszva közel hat tizeddel verte meg Némethet – mindezt nem sokkal a 100 pillangó döntője előtt. Milák közel öt másodperccel volt gyorsabb, mint péntek esti előfutamban, és alig egy másodperccel maradt el Kozma Dominik országos csúcsától. A harmadik helyen Zombori Gábor, míg a negyediken Holló Balázs végzett.

Milák Kristóf már-már ismét a tavalyi önmagát idézte, és két számban is győzni tudott az ob utolsó napján Forrás: MÚSZ / Derencsényi István

Az utolsó nap legjobban várt döntője a férfi 100 méteres pillangóúszás fináléja volt. A 200 métert megnyerő Kenderesi Tamás, a nagyszerű sprinter, az 50 méteren győztes Szabó Szebasztián, a legjobbak közé berobbanó Kós Hubert mellett Milák Kristóf és Verrasztó Dávid is ott volt a mezőnyben.

Szabó kezdte a legjobban a távot, és egészen 75 méterig vezetett is, de akkor koronavírus-fertőzésből felépült

Milák robbantott, és végül majdnem egy másodpercet verve a délvidéki úszóra, 51.07 másodperccel győzött.

Szabó Szebasztián lett a második (51.95), Kós Hubert pedig a harmadik (52.70). Kenderesi Tamás ezúttal 53.56-ot úszva az ötödik helyen végzett.

Férfi 50 méter mellen a vajdasági Szilágyi Csaba győzött megelőzve a Jövő SC két osztrák vendégúszóját, Valentin Bayert és Christopher Rothbauert. 50 háton hasonlóan szoros volt a verseny, itt Bohus Richárd győzött 25:05 másodperccel, hét századdal megelőzve Szentes Bencét.

A férfi 800 méteres gyorsúszás döntőjében az országos csúcstartó Kalmár Ákos mellett Gyurta Gergely, valamint az 5 kilométeres nyíltvízi úszás világbajnoka, Rasovszky Kristóf is ott volt. Féltávig Gyurta vezetett, 500 méternél viszont már Kalmár Ákos fordult elsőként, és végül közel nyolc másoderccel verte meg (7:58.05 perc) a másodikként célba érő Gyurtát Gergelyt, harmadikkét Rasovszky Kristóf zárt.

1500 méteres női gyorsúszásban a címvédő Kapás Boglárak távollétében Késely Ajna kényelmes úszással, 16 perc 34 másodperces idővel győzött, öt másodperccel megelőzve a második helyen végző Mihályvári-Farkas Rékát.

Késely Ajna két számban is győzni tudott szombaton Fotó: Csudai Sándor - Origo

A női 100 méter pillangón Sebestyén Dalma 1:00.19 perccel győzött, egyetlen századdal megelőzve Verrasztó Evelynt. Érdekesség, hogy a B döntőt megnyerő Kapás Boglárka 1:00.08 perces ideje jobb lett, mint az A döntőt megnyerő Sebestyén Dalma eredménye. Késely Ajna nem sokkal később a címvédő Hosszú Katinka távollétében 200 méter gyorson is győzni tudott, ráadásul nem sokkal csúszott ki a kétperces időből (2:00.13). A második helyen a mindössze 15 éves Veres Laura végzett, egy másodperccel lemaradva Késelytől.

Női 50 méteres mellúszásban a címvédő Sztankovics Anna győzött Halmai Petra és Sebestyén Dalma előtt. 50 háton az ebben a számban a 200 métert megnyerő Burián Kata egyedüliként 29 másodperc alá kerülve 28.89 másodperccel tudott nyerni.

A végére két váltószám maradt. A nők 4x100 méteres vegyesváltóját Gyurinovics Fanni óriási hajrájának – az utolsó 50 méteren közel két másoderccel volt gyorsabb, mint a győri Safrankó Sára – köszönhetően a Vasas lett a bajnok, megelőzve a Győri Úszó Sportegyesületet és az UTE-t.

A férfiaknál a BVSC izgalmas párharcban győzött a szerb úszókkal felálló hódmezővásárhelyiek ellen. A fővárosi váltóban úszó Bohus Richárd a második aranyérmét nyerte ezzel szombaton.

100m pillangó: Milák Kristóf (Bp. Honvéd) 51.07
4x100m vegyes: BVSC-Zugló 3:41.34 (Bohus Richárd, Takács Tamás, Csicsáky Péter, Németh Nándor)

Nők
1500m gyors: Késely Ajna (Kőbánya SC) 16:34.43
50m hát: Burián Katalin (BVSC-Zugló) 28.89
50m mell: Sztankovics Anna (Miskolci VSI) 31.65
100m pillangó: Sebestyén Dalma (Győr) 1:00.19
4x100m vegyes: Vasas SC 4:13.03 (Szabó-Feltóthy Eszter, Szabó-Feltóthy Laura, Galamb Szimonetta, Gyurinovics Fanni)