Hatalmas meglepetés: 18 éves olasz verte meg a háromszoros Grand Slam-győztest

Wawrinka
Switzerland's Stan Wawrinka reacts against Russia's Daniil Medvedev during their men's singles first round match on the first day of the 2017 Wimbledon Championships at The All England Lawn Tennis Club in Wimbledon, southwest London, on July 3, 2017. Medvedev won 6-4, 3-6, 6-4, 6-1. / AFP PHOTO / Adrian DENNIS / RESTRICTED TO EDITORIAL USE
Már az első körben búcsúzott a római salakpályás tenisztornától a háromszoros Grand Slam-győztes Stan Wawrinka.

A világranglista 17. helyezettjét a 18 éves Lorenzo Musetti búcsúztatta két szettben a keddi játéknapon. Az ATP-rangsorban 249. olasz teniszező három selejtezőfordulón keresztül jutott a főtáblára, ahol gyorsan besöpörte az első játszmát, és a másodikban is már 2:0-ra vezetett, amikor a 35 éves svájci kissé magára talált. Ez azonban nem volt elég a fordításhoz.

Stan Wawrinka nagy meglepetésre kapott ki Forrás: AFP/Adrian Dennis

Musetti lett az első 2002-es születésű játékos, aki meccset nyert az ATP-sorozat főtábláján. A mérkőzés 1 óra 25 percig tartott.