Teljesen összetört, percekig zokogott a korábbi világelső

Citi Open- Day 6 GettyImageRank1 washington
WASHINGTON, DC - AUGUST 02: Andy Murray of Great Britain celebrates a win over Marius Copil of Romania during Day Six of the Citi Open at the Rock Creek Tennis Center on August 2, 2018 in Washington, DC. Mitchell Layton/Getty Images/AFP
A korábbi világelső, Andy Murray egy év után jutott először negyeddöntőbe, miután péntekre virradóra egy maratoni mérkőzésen legyőzte a román Copilt a Washingtonban rendezett Citi Open ATP-versenyen.

A korábbi világelső, aki hosszú sérülés és egy csípőműtét után júniusban tért vissza péntekre virradóra éjszaka, 3 óra 1 perckor fejezte be a román Marius Copil ellen 6-7 (5), 6-3, 7-6 (4)-re megnyert mérkőzését. Murray a 2017-es wimbledoni Grand Slam-verseny óta első ízben jutott be egy ATP-torna negyeddöntőjébe, ami láthatóan nagyon komoly érzelmeket váltott ki belőle.

A Copil elleni mérkőzés négy napon belül a harmadik háromszettes, két óránál is hosszabb mérkőzése volt a skótnak. A román teniszező elleni mérkőzés egy háromórás esőszünent miatt nyúlt el. A szokatlan időpontot azonban nem hagyta szó nélkül Murray.

„Éjjel háromkor befejezni egy meccset, szerintem ez senkinek nem jó. Sem a játékosoknak, sem a szurkolóknak, sem a tévének, senkinek” – mondta az AP hírügynökségnek a meccs után. Ami pedig a sírást illeti: „Ezek csak az érzelmek voltak, amelyek egy extrém hosszú meccs és nap után kitörtek belőlem.”

Murray menetelése akár a döntőig is kitarthat – ilyenre legutóbb másfél éve Dubaiban volt példa –, az ő ágán ugyanis már csak egyetlen kiemelt, az orosz Andrej Rubljov maradt, a negyeddöntőben pedig a világranglistán 72., de csupán 19 éves ausztrál Alex de Minaur vár rá.

Murray, aki jelenleg csak a 832. a ranglistán, visszatérő tornáján, a wimbledoni felvezetésnek szánt Queens Club-i viadalon az első körben kikapott az ausztrál Nick Kyrgiostól, majd a következő versenyen, Eastburne-ben az első fordulóban ugyan legyőzte Stan Wawrinkát, utána viszont kikapott honfitársától, Kyle Edmundtól.

férfiak (2,146 millió dollár összdíjazás):

2. forduló (a 16 közé jutásért):
De Minaur (ausztrál)-Johnson (amerikai, 11.) 6:4, 7:5
Rubljov (orosz, 16.)-Paul (amerikai) 7:6 (7-5), 6:4
Rubin (amerikai)-Isner (amerikai, 2.) 6:4, 7:6 (8-6)
nyolcaddöntő:
Murray (brit)-Copil (román) 6:7 (5-7), 6:3, 7:6 (7-4)
A. Zverev (német, 1.)-M. Zverev (német, 15.) 6:3, 7:5
Nisikori (japán, 7.)-Shapovalov (kanadai, 9.) 7:6 (7-1), 6:3
Goffin (belga, 3.)-Tiafoe (amerikai, 13.) 6:0, 6:3
Cicipasz (görög, 10.)-Duckworth (ausztrál) 6:3, 6:4
Rubljov (orosz, 16.)-Rubin (amerikai) 6:3, 6:2
De Minaur (ausztrál)-Csung (dél-koreai, 8.) 6:2, 4:6, 6:2
Kudla (amerikai)-Pouille (francia, 6.) 7:5, 6:7 (6-8), 7:6 (7-5)

A negyeddöntőben: A. Zverev-Nisikori, Goffin-Cicipasz, Kudla-Rubljov, De Minaur-Murray

nők (250 ezer dollár összdíjazás):
egyes:
Donna Vekic (horvát, 7.)-Stollár Fanny 6:2, 3:6, 7:6 (15-13)
páros, negyeddöntő:
Stollár Fanny, Ysaline Bonaventure (magyar, belga) - Csan Hao-cseng, Jang Csao-hszüan (tajvani, kínai, 1.) 7:5, 4:6, 10-3 - döntő rövidítés