A korábban 200 méteres pillangóúszásban győztes Milák Kristóf újabb két aranyérmet nyert a Debrecenben zajló országos bajnokság szombati zárónapján, ahogy Késely Ajna is duplázott.

A 18 éves versenyző 100 méter pillangón 51.5 másodperces idővel diadalmaskodott, ami közel egy másodperccel rosszabb annál az eredménynél, amivel a tavalyi budapesti világbajnokságon ezüstérmet nyert (50.62), viszont megelőzte Cseh Lászlót és Kenderesi Tamást is.

Milák 50 méter háton nyerte másik szombati aranyérmét.

Milák Kristóf szombaton nem úszott nagy időket, de így is begyűjtött két bajnoki címet Forrás: MÚSZ

Kétszáz gyorson hatalmas csata zajlott az érmekért, és végül az egyesen Kozma Dominiknek ezúttal sikerült llegyőznie a hét évvel fiatalabb Németh Nándort és Milák Kristófot (világranglista 6. idővel).

A 800 gyorson győztes kiváló nyíltvízi úszó, Rasovszky Kristóf a világranglista harmadik helyére jó, nyolc percen belüli idővel győzött.

A nőknél Késely Ajna duplázott, aki a korábban 400 méteres gyorsúszásban szerzett első helye mellé az úszásnem 200 és 1500 méteres távján lett országos bajnok.

Az egriek úszója, Burián Kata megcsinálta a hátúszó-triplát, avagy a 100 és a 200 után most behúzta az 50-et is.