Idegességében haza akart menni, végül világbajnok lett

Marit Björgen, sífutás
Marit Bjoergen of Norway runs during the women cross country 10 km individual classic competition of the 2017 FIS Nordic World Ski Championships in Lahti, Finland, on February 28, 2017. Marit Bjoergen of Norway won the competition, Charlotte Kalla of Sweden placed second and Astrid Uhrenholdt Jacobsen of Norway placed third. / AFP PHOTO / Christof STACHE
Marit Björgen nyerte kedden a női sífutók klasszikus stílusú 10 kilométeres versenyét a finnországi Lahtiban zajló északi sí-világbajnokságon.

A hatszoros olimpiai bajnok norvég sportoló hatalmas fölénnyel utasította maga mögé a teljes mezőnyt, még a második svéd Charlotte Kalla is 41 másodpercet "kapott tőle". A bronzérmet Björgen honfitársa, Astrid Uhrenholdt Jacobsen szerezte meg.

A pályafutása 16. aranyérmét begyűjtő 36 éves sífutó eddig is a vb-k történetének legeredményesebb versenyzője volt, Lahtiban pedig második győzelmét aratta. Előzőleg a kétszer 7,5 kilométeres üldözéses versenyben bizonyult a legjobbnak.

Marit Björgen második aranyát nyerte az idei vébén Forrás: AFP/Christof Stache

„Nagyon ideges voltam a rajt előtt, haza akartam menni" – mondta a verseny után a győztes, aki a mostani szezonban szülés után tért vissza.